تاثیر نظم بربازاریابی شبکه های اجتماعی

تاثیر نظم بربازاریابی شبکه های اجتماعی

یکی از بهترین روش های جذب مشتری ایجاد نظم در انتشار محتوا و مدیریت زمان است.

یکی از ابزارهای مهم و حیاتی برای هر کسب و کار شبکه های اجتماعی است.شبکه های اجتماعی با رشد روز افزون خود صاحبان کسب و کار ها را جذب خود کرده اند. مطمئناً روزی خواهد رسید که شرکت‌های مختلف بدون استفاده از این شبکه‌ها قادر به ادامه حیات خود نخواهند بود، هر چند که شخصاً معتقدم همین امروز هم در برخی از حوزه‌ها شرکت‌هایی هستند که تا حدودی به این باور رسیده‌اند.
 


آیا استفاده از شبکه های اجتماعی زمان بر است؟

با این که روز به روز طرفداران شبکه های اجتماعی بیشتر و بیشتر می شود ، افرادی هم وجود دارند که نتیجه دلخواه از بازاریابی شبکه های اجتماعی را دریافت نکرده اند. زمانی که با این افراد صحبت کردیم متوجه شدیم که آنها در تمام شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر، فیسبوک یا گوگل پلاس برای خود یک اکانت ایجاد کرده‌اند و در آن فعالیت می کنند ولی باز هم نتوانسته اند دیجیتال مارکتینگ خود را گسترش دهند و مشتریان کمی دارنداین موضوع تقریباً شبیه به این است که شما مثلاً در یک باشگاه ورزشی ثبت‌نام کنید و فردا صبح با ناراحتی و کسالت از این که شکم شما عضله یا شش تکه نشده از خواب برخیزید. مزایای حاصل از رفتن به یک باشگاه ورزشی در طول زمان نصیب شما می‌شود. به عبارتی آنها در نتیجه استفاده صحیح از وسایل و داشتن یک رژیم غذایی و ورزشی مناسب حاصل می‌شوند که باید تحت نظر و برنامه‌ریزی باشند. شبکه‌های اجتماعی نیز چیزی متفاوت از این موضوع نیستند و مزایای حاصل از آنها برای یک کسب و کار نیاز به مدت زمان بسیار زیادی تا حاصل شدن دارد. به عبارت دیگر آنها نتایج حاصل از استفاده از زیرساخت های اجتماعی مناسب برای آن سازمان بخصوص و برنامه‌ریزی استراتژیک مناسب و همچنین اندازه‌گیری موفقیت می‌باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

ارزیابی تجربیات مشتری

حوزه بسیار مهمی که استفاده از شبکه های اجتماعی در آن موثر است تجربه های مشتری است. در این دوره دیگر نمی توان محدود به محصول خاصی یا فعالیت خاصی بود در این دوره باید نسبت به رقبا متمایز باشیک و در جهت بازاریابی و فروش بیشتر مشتری را جذب بازار خود کنیم و به مشتری ارزش دهیم. بطور کلی شبکه‌های اجتماعی فرصتی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهند تا از آن طریق اقدام به غنی‌سازی تجربه مشتریان در ارتباط با خودشان نمایند، البته برای آن راه‌های مختلفی هم وجود که برخی از آنها به قرار زیر است: برآورده ساختن نیاز خدماتی مشتری، اجازه دادن به مشتری برای ابراز نظر و عقیده در توسعه محصولات و خدمات جدید و اجازه به آنها برای اشتراک‌گذاری دانش و روش‌های خاص خودشان در انجام برخی از امور.
 


شبکه های اجتماعی
حفظ ارتباط اجتماعی

یکی از فوائد ارزنده شبکه های اجتماعی ایجاد تعامل اجتماعی است .تمام کسب و کار ها به منظور حفظ برندینگ خود به دنبال ایجاد ارتباط و حفظ این تعامل هستند اما این موقعیت تنها زمانی ایجاد می‌شود که شرکت‌های ارزش قابل‌توجهی را در اختیار مخاطبین خود قرار بدهند. خواه این ارائه ارزش از طریق انتشار محتوا باشد، راهکارهای ساده، بازی، رقابت همراه با جوایز قابل‌توجه، رفاهم آوردن موقعیتی برای آنها جهت صحبت کردن و شنیده شدن و خندیدن و خنداندن – به‌هرحال مخاطبین شما باید در این تعامل چیزی بدست بیاورند. دلیل بار ارزش بودن این تعامل در کسب‌وکارهای امروزی این است که مهم‌ترین فاکتور در بازاریابی در حال حاضر جلب‌توجه مخاطب شما است که در دنیای دیجیتال امروزی بدست آوردن آن سخت و از دست دادن آن بسیار ساده است. امروزه شرکت‌ها قبل از اینکه سهمی از پول مشتری را داشته باشند، باید سهمی از زمان آنها را بدست آوردن که شبکه‌های اجتماعی این مهم را فراهم می‌آورند.
295
4 مهر 1396 - 14:56