در شبکه های اجتماعی چگونه رفتار کنیم؟

در شبکه های اجتماعی چگونه رفتار کنیم؟

برخورد مناسب در شبکه های اجتماعی یک استراتژی محسوب می شود. یکی از مهمترین نکات شبکه های اجتماعی رفتار متناسب در این شبکه هاست.

روش های بسیاری برای بازاریابی وجود دارد اما امروزه یکی از متداول ترین روش های بازاریابی ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی می باشد در حقیقت می توان گفت تنها راه موفقیت در دنیای مجازی حضور فعال در شبکه های اجتماعی است .

نکات طلایی رفتار مناسب در شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی بسیاری از قبیل اینستاگرام، فیس بوک ، توئیتر و ... وجود دارد متاسفانه کاربران بدون توجه به تفاوت های این شبکه های اجتماعی از آنها استفاده می کنند. متاسفانه با بی توجهی به این موضوع بسیاری از افراد جامعه در خطر رو به رو شدن با شکست در بازاریابی و فروش مواجه خواهند شدو در نتیجه هرگز تمایل به فعالیت در شبکه های اجتماعی ندارند یا اینکه حتی ممکن است بازارها یا حوزه‌هایی را از دست بدهیم که مدت‌های زیادی در تلاش برای بدست آوردن آنها بوده‌ایم.
 

منظور از گره و ارتباط در شبکه های اجتماعی چیست؟

اکثر شبکه های اجتماعی طوری طراح شده اند که مخاطب را به چالش می کشند و حس اضطراب را به فرد وار میکنند. اصولا شبکه های اجتماعی به دو واژه گره و ارتباط ختم می شود. هر فردی در این شبکه های اجتماعی یک گره محسوب میشود و هر تماسی تحت عنوان یک ارتباط در نظر گرفته می شود. در واقع در شبکه های اجتماعی من با یکی از دوستانم ارتباط برقرار میکنم و می توانم از این طریق با دیگر دوستان دوستم ارتباط برقرار کنم با انتشار محتوا و فالو کردن با صرف کمی وقت دایره ارتباطات من بزرگ تر خواهد شد. بر عکس شبکه های اجتماعی در دنیای امروز اکثر اجتماعات براساس اهداف خاصی دور هم جمع می شوند اجتماعات مختلف حول محور اهداف، مقاصد و ارزش‌های مشترک شکل می‌گیرند. زمانی که اهداف و مقاصد یکسان است مطمئنا نتیجه مطلوبی به دست می آید.مثلا افرادی که عاشق مقاله نویسی هستند دور هم جمع می شوند. با این وجود، یک شبکه اجتماعی عمومی‌تر از این صحبت است و همیشه جایگاه خنثی و بی‌طرف در برابر اهداف و ارزش‌ها اتخاذ می‌کند: به عبارتی همان امکانات و فرصت‌هایی که برای دوستداران کتاب فراهم می‌آورد را با همان سرعت برای افراد ضد کتاب هم فراهم می‌آورد. این دقیقاً سیاستی است که یک اجتماع آن را تحمل نمی‌کند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعیبه دنبال ارتباطات قوی تر باشید

اگر در شبکه های اجتماعی پروفایل شخصصی هم داشته باشید باز هم برای فالوور بیشتر تحریک می شوید و دوست دارید دنبال کننده بیشتری را جذب خود کنید.. شبکه‌های اجتماعی در عمل محل فرمانروایی اعداد است و همه‌چیز درنهایت به تعداد لایک ها و دنبال کنندگان ترجمه می‌شود. اما در اجتماعات واقعی روابط عمومی بسیار موثر است همواره یک ارتباط قوی‌تر و عمیق‌تر ترجیح داده می‌شود. بنابراین، اغلب افرادی که شبکه‌های اجتماعی را به عنوان یک فرصت برای داشتن دوستان و روابط بیشتر و اجتماعات را برای داشتن ارتباطات کمتر ولی عمیق‌تر در نظر می‌گیرند.

نسبت به گره های مجموعه خود متعهد باشید

در  شبکه های اجتماعی ما بباید نسبت به دوستان خود متعهد باشیم. وقت صرف آنها کنیم و پاسخگوی نیاز های مجموعه ای که تشکیل داده ایم باشیم.این دلیلی است مبنی بر اینکه شما در زمان غیرفعال کردن پروفایل خود در شبکه فیسبوک پیامی با این مضمون دریافت می‌کنید که “دوستان شما دلشان برای شما تنگ می‌شود” و اگر مضمون این پیام به این صورت بود، بی‌معنی می‌شود “فیسبوک دلش برای شما تنگ می‌شود.”
نتیجه گیری
با انتخاب گره های مناسب در شبکه های اجتماعی می توانیم  به بهبود دیجیتال مارکتینگ خود کمک کنیم.اگر نسبت به مشتریان خود متعهد باشیم و بتوانیم نظر آنان را جلب کنیم می توانیم برند سازی خود را شروع کنیم و در نهایت توسط بازاریابی شبکه های اجتماعی به اهداف خود دست یابیم.
263
2 مهر 1396 - 14:00