انعطاف پذیری لازمه موفقیت در کسب و کار

انعطاف پذیری لازمه موفقیت در کسب و کار

امروزه شرایط به قدری پیچیده شده که دیگر با پلن های از پیش تعریف شده قادر به انجام کارها نیستیم و شرایط دایما در حال تغییر و تحول میباشد و نیاز به انعطاف پذیری در امور دارد

نویسنده این مقاله پر بازدید که در سایت mashable منتشر شده است، مصاحبه ای با تعداد زیادی از کار آفرینانی که در کار خود موفق بوده اند داشته اند و سوالاتی در مورد قوانین و محدودیت هایی که در زندگی خود شکسته اند پرسیده است به نوعی از آن ها مشاوره کسب و کار گرفته است.همه این افراد کسانی بودند که هیچ محدودیتی در خلاقیت خود نداشتند و با شجاعتی که داشتند قواین نانوشته را تغییر داده اند.

 

برخی از محدودیت هایی که افراد موفق شکستند

خارج از چهارچوب تعریف شده استخدام کنید

Kara Goldin مدیر شرکت Hint: در 8سال فعالیتم نکته بسیار مهمی که یاد گرفتم این بوده است که هنگامی است که قصد داریم محصول جدید یا نقشه فعالیت جدید ارایه دهیم،بهتر است افراد دارای روابط عمومی قوی را از فعالان خارج صنعت استخدام کنیم. افرادی که پیشینه کار در صنعت مارا داشته اند، دارای روشی از پیش تعریف شده در ذهن برای گسترش یک برند ، توسعه محصول و فروش آن در بازار دارند. اما برای یک محصول کاملا متفاوت و نو نیاز به دیدی خلاقانه است و نیاز است متفاوت فکر شود تا موقعیت های جدیدی که هنوز کشف نشده اند را کشف کنیم. من بسیار دیده ام که افرادی که سابقه کار در صنعت ما را داشته اند فاقد دید خلاقانه میباشند.

تعیین زمان بندی انعطاف پذیر تیم

Erica Cerulo پدیدآورنده of a kind: تیم ما تا بحال قبل از ساعت 10:30 کار خود را آغاز نکرده است. ما این تصمیم را گرفتیم چون نیاز بود برنامه در ساعات صبح به کارهای شخصی افراد اختصاص داده شود. بعد از اینکه فعالیت خود را آغاز کردیم فهمیدیم بیشتر اعضا وقت خود را شب ها تا دیر وقت صرف مهمانی و خوشگذرانی میکنند  و اگر مجبور باشند صبح زود در شرکت حضور داشته باشند از تمیز کاری شخصی خود باز میمانند. همین دلیلی بود برای انتخاب زمان دیگری برای انجام کار.

هرنوع کاری را انجام دهید حتی کارهایی که احساس میکنید بی ارزشند

Chelsea Kocis پدیدآورنده Swerve Fitness در روزهای شروع کار دایما تلاش خود را میکردیم که پول نقد ذخیره کنیم و این قضیه بما یاد داد تا بکوشیم تا جای ممکن مثر عمل کنیم و باعث شد مورد احترام مشتریان خود قرار بگیریم ما هنگام ارایه مشاوره کسب و کار به افراد نیز به این نکته تاکید میکنیم. هنگامی که میدیدند ما تمام تلاش خود را برای انجام کار آن ها میگذاریم تحت تاثیر قرار میگرفتند و برای کار ما احترام قایل بودند.

کوتاه بیایید

Tracey Noonan مدیرعامل Wicked Good Cupcakes کار را کنار بگذارید و زمانی را با خانواده وهمسرو فرزندتان بگذرانید. اگرچه ممکن است خیلی به کار علاقه مند باشید و نخواهید حتی لحظه ای وظیفه مدیر عاملی خود را کنار بگذارید، ولی این عمل باعث تلاشی طولانی و طاقت فرسا خواهد شد. تلفن خود را ساعتی خاموش کنید، با این کار هم مدیر و هم انسان بهتری خواهید بود.

اعضای تیم را متوقف کنید

Sarah Milstein مدیرعامل و پدیدآورنده Lean Startup Productions در کسب وکار ما کارها تقسیم شده اند. بیشتر ما کارهای خود را از خانه و با زمان های متفاوت از یکدیگر انجام میدهیم. یک قانون بسیار مهم وجود دارد: هیچ ایمیلی در آخرهفته ها و از ساعت 7 به بعد عصر نباید ارسال شود. اینکار باعث میشود اعضا از کارهای کسل کنند دور شوند، بدانند دارند چه میکنند و روابط خود را به صورت معنی داری حفظ کنند، این کار از مهمترین مواردی است که موقع دادن مشاوره کسب و کار بر آن تاکید میکنیم.

 به نکاتی توجه کنید که کمتر به آنها توجه می شود

Katrina Lake مدیرعامل Stitch Fix: خیلی از شرکت های فعال در زمینه تجارت الکترونیک به موارد حساس ارتباط با مشتری توجه نمیکنند در روابط عمومی مشکل دارند. مثلا ارسال کردن سفارش مشتری  تجربه عالی ای برای مشتری خلق میکند. شرکت ها در تلاشند تا جایی که امکان پذیر است هزینه پست را کاهش دهند و در نهایت اینکار باعث بسته بندی نامرتب و سرسری وآشفته میشود . ما هزینه خوبی روی بسته بندی میکنیم و حوصله خوبی بخرج میدهد. به گونه ای که مشتری وقتی بسته را دریافت میکند احساس میکند بهترین هدیه را دریافت کرده.

 

کسب و کار شما جدا از خود شما نیست

Emily Chase Smith نویسنده: قوانین تازه تجارت نشان میدهد که دیگر نیازی به نقشه های بزرگ و پیچیده برای طرح کسب و کارمان نیاز نداریم بلکه دوستان و اقوام، سرمایه گذاران و مشتریان به خود شما و شخصیت تان بعنوان مالک کسب و کارتان توجه میکنند. چه چیزی برای گذاشتن روی میز دارید؟ تجربه مناسبی دارید؟ دوست داشتنی هستید؟ و یا حس خوبی را منتقل می کنید؟ در دنیای امروزی کسب و کار ، کاری که میکنید نیست بلکه شخصیت شماست که معرف کسب و کار شماست.این نکته مهمی در زمینه مشاوره کسب و کار میباشد.

جلسات بی فایده را حذف کنید

Luke Knowles مدیرعامل Kinoli Inc: ما خیلی تمایل به دورهم نشستن و جلسه راه انداختن نداریم. تنها جلسه ما بصورت هفتگی و در مدت نیم ساعت و با حضورهمه کارکنان شرکت انجام میگردد.معملا جلسات به چیزی که میخواهیم ختم نمیشود و اغلب اوقات وقت افراد شرکت کننده در جلسه تلف میگردد. ما بیشتر تمایل داریم بجای صحبت درباره کارها در مورد آن ها حرف بزنیم.

نتیجه گیری

امروزه کسب و کارها در زمینه های مختلف مثل بازاریابی و فروش یا بازاریابی محتوا و... پیچیدگی خود را پیدا کرده اند و دیگر چیدن پلن های کلیشه ای پاسخگو نیست،در این شرایط نیاز داریم تا با وضع موجود به گونه ای انعطاف پذیر برخورد کنیم.  

photo-2017-09-23_17-08-38.jpg

276
1 مهر 1396 - 16:51