اصول برندینگ و تأثیر آن در بازاریابی

اصول برندینگ و تأثیر آن در بازاریابی

یکی از قوانین بازاریابی و فروش تاثیر برند بر بازاریابی است.اگر به محتوای برندینگ خود را درست تدوین کنید و مخاطب را با احساساتش درگیر کنید می توانید موفق شوید.

امروزه قوی ترین تیم های بازاریابی و فروش در دنیا در درون خود افرادی از قبیل معمار اطلاعات و مدیر خلاق محتوای برند دارند. در حالی که در شیوه های قبلی، اول بر چیزهای بزرگ تمرکز می شد اما در شیوه جدید بر افزایش درگیری احساسی مخاطب با برند از طریق بازگویی روایت برند از طرق مختلف از جمله بازاریابی محتوایی و رسانه های اجتماعی و همچنین پیوند داستان به تجارب برند و بازاریابی تمرکز می شود.

گام های موفقیت در بازاریابی و فروش

در قسمت زیر چهار راز معرفی شده است که راویان برند آنها را باور دارند و برای تعامل و ارتباط احساسی با مخاطب از آنها استفاده می کنند. این رموز شامل ترکیبی از اصول داستان نویسی و اصول برندینگ می باشد که این ترکیب می تواند به شما کمک کند تا روایت برند خود را خلق کنید تا اثربخشی برنامه های بازاریابی یکپارچه تان هر چه بیشتر شود.

 
صادقانه و شفاف بیان کنید

صداقت و شفافیت در روایت برند مهم است. داستان ریشه در واقعیت برندینگ، محصولات و صنعت شما داشته باشد. به عبارت دیگر، حتی روایت های برند هم باید به سه مرحله اصلی ساختار برند وفادار باشد: انسجام، تداوم و خویشتنداری. اگر داستان برندتان ثبات نداشته باشد مخاطبان گیج خواهند شد و با یافتن برند دیگری که انتظارات آنها را برآورده کند، به سمت آن می روند.

از طریق شخصیت ها، داستان را هیجان انگیز کنید

روایت های برند از جمله اصول بازاریابی بشمار نمی آیند. آنها تبلیغات نیستند و همچنین گام هایی برای فروش و بازاریابی بیشتر نیستند. روایت برند باید با شخصت های برند و شخصیت نویسنده در مرحله اصلی گفته شود. داستان های خسته کننده خوانندگان را جذب نمی کنند و نمی توانند آنها را حفظ کنند اما داستان های پر شخصیت می توانند خوانندگان را جذب و حفظ کنند.
 

1.jpg

 

photo-2017-09-23_05-38-32.jpg

شخصیت هایی جذاب و دوست داشتنى خلق کنید

روایت برندینگ مستلزم این است که شخصیت هایی ایجاد کنید که مخاطبتان دوست داشته باشد. به این معنی نیست که شما باید شخصیت های ساختگی و تخیلی بسازید تا داستانتان را بگویید. در حالی که شخصیت هایی داشته باشید که بتوانند در نشان دادن پیام های برند به اشکال مختلف موثر باشند. برای مثال، شخصیت های خریدار بسازید و داستان را از دیدگاه آنها بگویید. مهمترین چیز در ایجاد شخصیت ها این است که بتوانید از لحاظ احساسی با مخاطبتان ارتباط برقرار کنید تا جایی که خودش بخواهد داستان را دنبال کند. ساختار استاندارد داستان نویسى شامل ابتدا،میانه و پایان را رعایت کنید در قسمت ابتدایى باید داستان مسئله را پرتوان شروع کنید و شخصیت داستان ساختگى را إیجاد نمایید در میانه داستان به بیان مشکل شخصیت کلیدى پرداخته و به تعارضات و مشکلاتى که پیش رو دارد بیان کرد

از تکنیک هاى دائمى بازاریابی استفاده کنید

مثل داشتن صفحه در شبکه های اجتماعی، یا استفاده از تیزر آنها، ایمیل و غیره را در نظر بگیرید. تاکتیک های بازاریابی آنلاین، فرصت خیلی خوبی را برای استفاده از بازاریابی آفلاین و از طریق موبایل در روایت برندتان فراهم می کند.
 
نتیجه گیرى
با تمام تلاش های صورت گرفته در برند سازی، هدف شما، احاطه کردن مخاطبان با تجربیات برند (از جمله داستان ها) است، بنابراین آنها خودشان می توانند انتخاب کنند که چگونه می خواهند با برند شما تعامل کنند. با استفاده از روش های مختلف کاری کنید آنها از روایت برندتان لذت ببرند و خواهید دید که به اهداف بازاریابی و فروش برندتان نزدیک تر خواهید شد. هم اکنون شرکت های بزرگی اقدام به داستان گویی از طریق رسانه کرده اند. برای مثال، شرکت بی ام دبلیو از طریق داستان گویی اقدام به ساخت یک فیلم کرد و به نتایج خوبی هم دست یافت.
275
1 مهر 1396 - 15:55