تاثیر محتوا و رابط کاربری بر میزان فروش

تاثیر محتوا و رابط کاربری بر میزان فروش

داشتن مطالب عالی و رتبه خوب در موتور جستجو برای یک وبسایت کافی نیست و ظاهر کاربری سایت نیز بسیار بر مورد توجه قرار گرفتن از طریق مخاطب اهمیت دارد

وبسایتی که دارای مطالب عالی است و یک رتبه خوب در موتور جستجو دارد به تنهایی نمیتواند کسب و کار ما را تضمین کند، مگر آنکه وقت کافی برای خواندن مطالب ما بگذارند.اغلب افراد بازدید کننده ها در همان چند ثانیه اول تصمیم میگیرند که مطالب سایت را بخوانند یا سایت را ترک کنند. از نظر روش های بازاریابی محتوا برای یک تاثیر گذاری فوق العاده ،وبسایت ماباید عالی بنظر برسد، در استفاده بخش های مختلف ساده باشد و به نحوی اطلاعات را ارایه کند که خیلی ساده قابل خواندن باشد.

راهکارهایی برای داشتن رابط کاربری زیبا

اگر رابط کاربری عالی داشته باشید، بازدید کننده ها تحت تاثیر قرار میگیرند و مطالبتان را میخوانند، و آن را در شبکه اجتماعی ها اشتراک میگذارند و به نوعی میتوان گفت در بازاریابی شبکه های اجتماعی به طور غیر مستقیم برای شما فعالیت میکنند ، برای خبرنامه ثبت نام میکنند، انگیزه میابند و حتی ممکن است خرید کنند.

پنج نکته برای ارایه سایتی با مطالب و رابط کاربری عالی

77842ffd-9d52-4bbf-98a9-e952d310c6ea.jpg

 برمحتوای سبز تمرکز کنید

محتوا تولید کنید که حتی برای آینده مفید باشد این از مهمترین ارکان بازاریابی محتوا است. مخاطبی طی سال های متوالی مطالب شمارا معرفی خواهند کرد.این ایده همینطور خوب است که به قسمت های قدیمی محتوا بروید و آنها را در صورت نیاز، با آمار و اطلاعات خود بروزرسانی کنید. اگر بازدید کننده ها مطالب قدمی و منسوخ شده ببینند بسرعت از سایت شما میروند.

 از قالب بندی های جذاب استفاده کنید

شما باید مطالب جذاب و آموزنده داشته باشید، ولی اگر قالب بندی آن ها ضعیف باشد،افراد بازدید کننده بدون توجه به آن از آن میگذرند.از فونت ها و رنگ هایی استفاده شود که قابلیت خواندن بیشتری داشته باشند. از اینکه مطالبتان به پاراگراف های کوچک تقسیم بندی شده اند اطمینان حاصل پیدا کنید تا فهمیدنشان ساده تر شوند، نقطه ها یا شماره ها برای فهرست گذاری استفاده کنید. همینطور میتوانید از متن ها و اینفوگرافیک ها برای درک بهتر متن استفاده کنید. عناصر بصری بیشتر، کار بزرگ جذب کردن و گرفتن توجه مخاطبین را انجام میدهند.

ناوبری ساده، تاثیر زیادی دارد

آنچه که هدف اصلی مطالب است فراموش نکنید: ایجاد پیشرفت و برتری، فروش و درآمد برای کسب و کار شما. به این فکر کنید هر بازدید کننده محتوای سایت شما، آن قدر تحت تاثیر قرار بگیرد که بخواهد در مورد کسب و کار شما و سایر موارد چیزهای بیشتری یاد بگیرد. شما میخواهید که مطمین شوید که هرکس که محتوای مطالب شمارا میخواند به با آسانی به منوی راهنمایی شما دسترسی پیدا کند و تمام موارد زیر را تنها با یک کلیک موس انجام دهد:اطلاعات بیشتر از کسب و کار شما، با کسب و کارتان ارتباط برقرار میکند و حتی یک معامله خرید انجام میدهد.اگر مخاطب نتواند هریک از موارد را به هر دلیل مثل پیچیدگی و یا طراحی سایت ضعیف انجام دهند، وبسایت را رها و سراغ وبسایت رغیب میروند.

یک ظاهر سازگار با منوی موبایل داشته باشید

با افزایش استفاده از موبایل های هوشمند و تبلت ها و علاقه کاربران به استفاده از این گجت ها برای وب گردی ، وبسایت شما سازگاری عالی با موبایل ها و تبلت ها داشته باشد. مخاطب اگر نیاز داشته باشد تا بر محتوا زوم کند و از یک طرف به طرف دیگر برود سایت را ترک میکند. از تلفن همراه خود استفاده کنید و خود را جای مخاطب قرار دهید. اگر طرح وبسایت برای حرکت ساده نیست،پس لازم است تغییراتی بوجود بیاورید. هزینه هایی که برای وبسایت کاربر پسند میکنید واقعا ارزشش را دارد.

 امکان دسترسی به مطالب را از هر صفحه بدهید

مطالب شما بسیار مهم است، پس مطمین باشید از هر صفحه ای قابل دسترسی است. اگر مخاطب به صفحه اصلی برود،خواهد توانست با سرعت به محتوای شما دسترسی پیدا کند؟ اگر آن ها روی بخشی از محتوا باشند، آیا میتوانند به بخش خاصی بدون نگاه کردن زیاد داشته باشند؟ وبلاگ خود را از طریق منوی اصلی آن پیدا کنید و هیمنطور باید دارای نمونه هایی از نوشته های قبل در هر صفحه باشد. هر بازدید کننده ای که وارد وبسایت شما میشود،باید بتواند اطلاعات شما را خیلی سریع پیدا کند. تاثیر گذاری سایت خود را با مطالب ذکر شده بهبود دهید. آسان کردن دسترسی به مطالب برای مخاطب تراکنش ها و تبادلات شما، و سرانجام فروش شما را زیاد میکند. نتیجه گیری

داشتن سایتی عالی با مطالب فوق العاده و رسیدن به یک رتبه خوب در موتور جستجو از طریق بازاریابی موتورهای جستجو نمیتواند به تنهایی عاملی موثر در افزایش فروش و رونق کسب و کار ما باشد،بلکه سایت ما باید از نظر طراحی نیز قوی باشد تا بتواند با ظاهری کاربر پسند مخاطب را جذب خود کند.  

450
27 شهریور 1396 - 14:31