چگونه با یک فرد مشهور ارتباط برقرار کنیم

وقتی ایده ای داریم بهترین راه برای مورد توجه قرار گرفتن ودیده شدن تایید یک شخص مشهور میباشد

یکی از روش های برقراری شبکه هوشمند و روابط عمومی قرار گذاشتن با افراد مشهور میباشد. این اشخاص میتوانند پشتیبان خوبی برای کسب و کار شما باشند.موفقیت،نفوذ این افراد میتواند بر کسب و کار و اهداف شخصی و حرفه ای شما تاثیری مستقیم داشته باشد.

چگونه از یک فرد مشهور بخواهیم که ایده ما را بررسی کند

پیش از اینکه کتاب اولم که در مورد مشاوره کسب و کار بود ،بنام  ، کلاس کسب و کار: ملزومات لازم برای موفقیت در کار، انتشار یابد، من احتیاج داشتم کتابم تایید و توصیه گردد. من، Jack Valenti، رییس پیشین انجمن فیلم امریکا را تقدیر میکنم. همانگونه که از قبل فکر کرده بودم از چه کسی باید تشکر کرد، در روزنامه فهمیدم که آقای Valenti در غرب پالم بیچ قرار است در مهمانی یک خیریه سخنرانی کند. فهمیدم این فرصت عالی است که از ایشان برای حمایت از من خواهش کنم. با اینکه تهیه بلیت مراسم آن موقع برایم بسیار گران قیمت بود ولی آن را برای مراسم رزرو کردم. برای اینکه مطمین شوم بموقع حاضر هستم، قبل از شروع وارد محل شدم. بخاطر اینکه این شانس را داشته باشم تا با Valenti ملاقات کنم دنبال فردی میگشتم مرا به او معرفی کند. پس از این که کارت نامم را برداشتم، به طرف میزبان رفتم. "آیا ممکن است لطف کنید و من را به آقای Valenti معرفی کنید؟" هرچند من رابطه ای با آقای Valenti آن موقع ها نداشتم، میزبان مهمانی نقش "ارتباط دهنده" را انجام داد. او توصیه کرد که من به او و Valenti به محض اینکه وارد شدند نزدیک شوم. بجای اینکه جا انتخاب کنم، کنار درب ورودی منتظر شدم تا فرصتم از بین نرود. هنگامی که آقای Valenti باهماهنگ کننده داخل شد من به طرف آن ها رفتم. میزبان مرا معرفی کرد و من توانستم یک نسخه اولیه از نوشته ام را به او بدهم. مدتی بعد این قضیه ایمیلی به من رسید. در عرض چند دقیقه اولین تاییدیه رسمی نوشته ام را دریافت کردم آن هم از کسی که خودم خیلی تحسینش میکردم. وقتی میخواهید از یک شخص مشهور تقاضا کنید در کنار روابط عمومی این نکات را نیز در نظر بگیرید.

تحقیق کنید

تمام چیزهایی از آن فرد وجود دارد را مطالعه کنید. جزییات را بخوبی ثبت کنید. دایما وبسایتش را چک کنید، برای دریافت خبرنامه اش ثبت نام کنید، فیس بوکس را لایک و توییترش را دنبال کنید.

مراحل را خیلی با عجله طی نکنید

اگر میخواهید رابطه ای را با یک فرد معروف پیوند دهید، در خواست خود را زودتر از زمان مشخص بیان نکنید این خلاف اصول روابط عمومی است . بهترین روش ملاقات با فرد مشهور از طریق روابط است. معرفی از طرف فرد دیگر این اطمینان را میدهد که درخواستتان بررسی شده - این رابطه از طرف کسی باشد که با شما ارتباط نزدیک دارد.

مکاتبه را با دقت زیاد انجام دهید

در هر نامه مطمین شوید نام گیرنده کامل آمده باشد. اگر اسم او همراه اسم های دیگربیاید، به آسانی شما معلوم است که خواسته شما به لیستی از افراد ارسال شده و احتمال دریافت پاسختان خیلی کم است. تحسین خود را با یک پیغام شخصی بفرستید.

یک یادآوری کوچک به آن بیفزایید

افراد مشهور بسیار پرمشغله هستند و با افراد خیلی زیادی ملاقات میکنند. فکر نکنید شخص شما را به یاد آورد. به طور خلاصه نحوه ملاقاتتان را برایش یاد اوری کنید و یا از آشنای مشترکتان نام ببرید.

کارش بزرگ و مهم نشان دهید

چه موقع کاری را برای فردی انجام میدهید، وقتی بیشتر تمایل نشان دهند که به شما کمک کنند. اگر آخرین اثر او را مطالعه کرده اید آن را ذکر کنید. اگر مشاوره اش فرق بزرگی در زندگیتان ایجاد کرده به او بگویید.

متفاوت باشید

هنگامی که یک در خواست از یک فرد مهم دارید، اطمینان حاصل کنید درخواستتان آشکار است. تمام اطلاعات را یکجا به او ندهید. یک پیام مختصر بگویید از او چه میخواهید. اگر این کار را نکنید، ممکن است پاسخی دریافت نکنید.

یک مهلت پایانی انتخاب کنید

این ایده عالی است به فرد مشهور این فرصت را بدهیم که روی در خواست ما زمان بگذارد. اگر خواسته شما از نظر زمان اهمیت بالایی دارد، و یا شما به پاسخی سریع نیاز دارید، این اجازه را بدهید او این ها را بداند. به این فرد مهلت نهایی مشخص بدهید. وگرنه ممکن است فرصتی عالی از دست بدهید.

به او پیامی تشکرآمیز بفرستید

حتی اگر پاسخ منفی به شما ارسال کرد، یک ایمیل تشکر به او بفرستید و یاحتی بهتر، پیام دست نوشته ای برای تشکر از او برای زمان اختصاص داده شده و تلاش صورت گرفته بفرستید. بگذارید مطمین باشد از او تشکر کرده اید. اگر کار او برایتان مفید بوده، بگویید چطور شرایط شما را تغییر داده.

نتیجه گیری

وقتی ایده یا طرحی دارید نیاز دارید آن ایده یا طرح دیده شود تا مورد توجه قرار گیرد،یکی از بهترین روش های دیده شدن این است که بتوانیم با افراد شناخته شده ارتباط برقرار کنیم،گرفتن تایید آن ها گامی بزرگ در مورد توجه قرار گرفتن ایده ما است.  

1454
26 شهریور 1396 - 13:56