ترفند های بهینه سازی کسب و کار در فیس بوک

ترفند های بهینه سازی کسب و کار در فیس بوک

امروزه اکثر جوانان بر این باورند که دیگر شبکه های اجتماعی فیس بوک قادر به موفقیت آنها در کسب و کار نخواهد بود اما همچنان بازاریابی در فیس بوک نقش موثری دارد و نیاز مند رعایت قوانین است

آیا فکر می کنید فیس بوک یک شبکه اجتماعی از کار افتاده و قدیمی است ؟ آیا فکر می کنید فیس بوک دیگر برای بازاریابی و فروش مناسب نیست؟یا آنچنان که مارک در چند هفته گذشته گفت آمار بازدید از آن در طی یک روز از یک میلیارد نفر گذشته است؟ امروز می خواهیم راهکارهایی جهت پیشرفت در کسب و کارتان در شبکه های اجتماعی فیس بوک ارائه دهیم .شما با استفاده از فیس بوک می توانید در صد تبلیغات خود را افزایش دهید. فیس بوک می تواند بهترین ابزار بازاریابی و فروش برای کسب و کار شما باشد.
 

آیا شبکه اجتماعی فیس بوک برای بازاریابی مناسب است؟

بسیاری از جوانان امروزه با این جمله مواجه می شوند که فیس بوک در حال مرگ است و دیگر کاربردی برای بازاریابی آنلاین ندارد و یا این که دیگر دوران فیس بوک به سر رسیده است اما بهتر است بدانید فیس بوک با داشتن یک و نیم میلیارد کاربر فعال هرگز حاضر نخواهد بود از منحنی خارج شده و صحنه را ترک کند بلکه با برنامه ریزی و برنامه های نوین به دنبال تغییرات بسیاری استاز طرف دیگر تبلیغات و بازاریابی و فروش در فیس بوک حوزه و صنعتی بسیار متفاوت و گسترده است که به هیچ‌وجه قابل پوشش دادن در یک مطلب نبوده و هرکسی توان و شرایط اظهارنظر در مورد آن را ندارد. البته با مطالعه گفته های کارشناسان و سرچ کردن متوجه شدیم که باید ها و نباید های بسیاری برای موفقیت در بازاریابی از طریق فیس بوک وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم:

اطلاعات دقیق فیس بوک

در ابتدا اطلاعات مختصری در مورد فیس بوک در اختیارتان قرار می دهیم در هر ثانیه ۵ پروفایل(نمایه) جدید در این شبکه ایجاد می‌شود.

۳ میلیون کسب‌وکار مختلف در دنیا وجود دارند که حداقل یک صفحه برای ارتباط با مخاطبین خود در این فضا ایجاد کرده‌اند.
۲۳۴ میلیون دلار کالا و کادو از طریق لینک‌های این شبکه در فصل دوم سال ۲۰۱۴ خریداری‌شده است.
۱٫۴۹ میلیارد کاربر فعال در طی هر ماه از این شبکه استفاده می‌کنند.
هر روز ۱ میلیون جستجو از طریق این شبکه انجام می‌شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 


قوانین مهم شبکه های اجتماعی فیس بوک

در این قسمت در نظر داریم چند قانون لازم و اساسی را برای موفقیت در شبکه های اجتماعی فیس بوک در اختیارتان قرار دهیم.
 


بازاریابی محتواانتشار محتوای جدید

سعی کنید در تولید محتوا متخصص باشید و محتوایی تولید کنید که مخاطبین شما منحصر به فرد بودن شما را حس کنند و دلیلی برای انتخاب پیج شما داشته باشند. در این قسمت به قبای خود هم توجه کنید و حواستان باشد که محتوایی شبیه به آنها ایجاد نکنید.

دریافت بازخورد از مخاطبین

اگر قصد ارتقاء و بهبود خدمات و محصولات خودتان را دارید، از آنها سؤال بپرسید و بطور فعالانه به نظرات آنها گوش‌داده و از آنها استفاده کنید. دریافت بازخورد در این محیط ساده است: می‌توانید یک باکس نظرخواهی در مورد خودتان و . . . بر روی صفحه اضافه کنید، به نظرات پاسخ دهید، یک نظرخواهی برگزار کنید و . . .

ایجاد انگیزه برای مشتریان

مشتری قلب بازاریابی است .حتما سعی کنید برای مشترییان خود ارزش قائل شوید. زمانی که مشتری از خرید خود راضی باشد دوباره باز می گردد. شرکت‌هایی که خدمات مشتری برایشان ارزش دارد، در پاسخ‌گویی مناسب به مشتریان خیلی سریع عمل می‌کنند، خصوصاً در زمینه شبکه‌های اجتماعی.
 


استراتژی خاص

برای بازاریابی اینترنتی خود یک استراتژی خاص تدوین کنید.یک محتوای مناسب با عکس با کیفیت و تم رنگی مناسب در زمانی که فیس بوک بیشتری بازدیدکننده را دارد ایجاد کرده و پست کنید. اگر برای انتشار محتوا  با برنامه ریزی دقیق عمل کنید حتما موفق خواهید شد.

جلوگیری از انتشار هرزنامه

این بدترین کاری است که در این محیط‌ها می‌توانید انجام دهید. فقط در یک کلام می‌گویم، دست از این کار بردارید.

به خودتان وتوانایی هایتان اطمینان داشته باشید

در فیس بوک در خواست لایک و کامت از مخاطبین کار نتیجه بخشی نیست . به خودتان اطمینان داشته باشید و با تولید محتوای جدید و موثر مخاطبرا به چالش بکشید تا لایک و کامنت بیشتری دریافت کنید. اگر محتوای خوب و با ارزشی را منتشر کرده باشید، مخاطبین شما بطور خودکار از اشتراک‌گذاری با دوستان خود خوشحال خواهند شد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

معیار لایک

درست است لایک خوردن پست های شما بسیار مهم است و نشان از آن دارد که مخاطبین شما پست را پسندیده اند اما تعداد لایک های دریافت شده نشانه موفقیت شما نیست بلکه معیار دقیق موفقیت شما در زمان تعامل و ارتباط مخاطب و نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری تنها معیارهایی هستند که باید به آنها توجه داشته باشید. تنها بر نیاز مخاطبین خود تمرکز داشته باشید و توجه داشته باشید که اندازه صفحه شما اصلا اهمیت ندارد.


برندینگ

دریافت اطلاعات آماری فیس بوک

برای برندینگ و بازاریابی از طریق این رسانه اجتماعی نیازمند فعالیت های مداوم و طولانی است و در کوتاه مدت جواب نخواهد داد. استفاده از اطلاعات آماری دقیق به شما نشان می دهد که چند نفر پست شما را دیده اند و چند نفر پسندیده و لایک کرده اند وچند نفر بر روی لینک منتشر شده شما کلیک کرده‌اند و چند نفر با آن ارتباط برقرار کرده‌اند.

از تبلیغات فیس بوک استفاده کنید

بهتر است از تبلیغات فردی و فروش مستقیم در فیس بوک صرف نظر کنیدو تبلیغات را به بخش تبلیغات فیس بوک بسپارید فیس بوک بر اساس سیاست‌های خود آن دسته از محتوایی را که مخاطبین را تشویق و ترغیب به خرید محصول یا خدمتی بکنند، اپلیکیشنی را نصب کنند و یا . . . جریمه می‌کند.

جلوگیری از انتشار محتوای خودکار

اکثر مردم تمایلی با ارتباط برقرار کردن با ربات ها ندارند پس حتما سعی کنید محتوای خود را شخصی سازی شده پست کنید تا بتوانید مخاطبین یشتری را جذب خود کرده و به دیجیتال مارکتینگ خود وسعت بخشید.
نتیجه گیری
شبکه اجتماعی فیس بوک هنوز هم مخاطبین خاص خود را دارد و می تواند برای کسب و کار آنلاین موثر باشد امروزه شبکه های اجتماعی فیس بوک با تغییرات  و رشید عظیمی رو به روست و می تواند ارجعیت قبلی خود را حفظ کند. اگر قصد سرمایه گذاری در فیس بوک جهت برندینگ خود را دارید سعی کنین با قاعده و قوانین آن پیش بروید 
231
25 شهریور 1396 - 13:55