اثبات برند به مخاطبان

اثبات برند به مخاطبان

مهمترین هدفچیزی جز تثبیت نام تجاری کالا نیست. استراتژی بازاریابی می بایست بتواند نام کالا را در ذهن مخاطب ثبت کنیم.

هدف از این مقاله این است که اهمیت نام برند را برای شما روشن کنیم. فراموش نکنید که ما برای اینکه بتوانیم فرآیند بازاریابی موثری را داشته باشیم و نتایج چشمگیری بدست بیاوریم نیازمند خلق یک نام تجاری و جای دادن آن در ذهن مخاطب هستیم.

مهمترین هدف بازاریابی و فروش  

مهمترین هدف بازاریابی از ال ریس، چیزی جز تثبیت نام تجاری کالا نیست. استراتژی بازاریابی می بایست بتواند نام کالا را در ذهن مخاطب ثبت کنیم.

تصور کنید که وارد یک داروخانه می شوید که در قفسه های خود انواع شامپو سر با برندهای مختلف در آن قفسه ها برای فروش قرار گرفته است. شما چگونه از میان آنها بهترین شامپو را انتخاب می کنید؟ آیا تمام نوشته های روی شامپو مورد نظرتان را می خوانید و از فروشنده نتایج آزمایشگاهی مختلف آن خمیر دندان را دریافت می کنید؟ آیا وقتی می خواهید آن شامپو را خریداری کنید مطمئن هستید که این بهترین خمیر دندان موجود در بازار است؟ یقین دارم که جواب اکثر شما خوانندگان عزیز منفی است. در واقع شما یک یا دو برند را در ذهن دارید و به هر نحو سعی می کنید فقط خمیردندان مورد نظر خود را از میان آن ها انتخاب کنید.
بازاریابی هدف نهایی تمام اعمالی است که در یک کسب و کار اتفاق می افتد و چون بازاریابی چیزی جز اثبات نام برند نیست پس همه فعالیت های شما باید در راستای اثبات نام برند تان باشد. همان طور که آبنده در بخش نقل قول های همین وب سایت هم اعلام کردم امروزه کالاها فروخته نمی شوند بلکه خریداری می شوند و شما جز با ثابت ساختن نام برند در ذهن مخاطب، در جریان موثرترین روش فروش کالا قرار نخواهید گرفت.

چه بخواهید چه نخواهید تغییر روند اساسی در دنیای تجارت در حال شکل گیری است و آن تغییر جریان فروش به خرید است. برای اینکه مشتری از شما خرید کند شما باید یک تصور ذهنی از خود در ذهن مشتری ایجاد کنید در غیر اینصورت بی شک در بازاریابی به موفقیت و جایگاهی نخواهید رسید.

 انتخاب برند

 
جایگاه

نام برند

هویت و خصوصیات منحصربفردی مربوط به یک کسب و کار، شرکت و یا شخص است که در ذهن مخاطب تصویری منحصر بفردی در مورد آن ایجاد می کند.

اثبات نام تجاری

تثبیت نام تجاری به منزله متمایز کردن کالا یا خدمات شما از سایر کالاها و خدمات مشابه، در ذهن مخاطب است.
بسیاری از شما وقتی که صحبت از خلق یک نام تجاری و تثبیت آن در ذهن مخاطب می شود، فوراً تصور می کنید که اینکار فقط مختص کسب و کارهای بزرگ است و به هیچ وجه شما که دارای کسب و کار کوچکی هستید قادر به ساخت یک برند نیستید. واقعیت این است که به هیچ وجه این چنین نیست. با یک استراتژی بازاریابی مشخص کسب و کارهای کوچک نیز می توانند نام تجاری بلند آوازه ای داشته باشند. اگر کمی برنامه ریزی و صبر داشته باشید بی شک موفق خواهید شد.
فرض می کنم که شما دارای شرکت تازه تاسیس در زمینه دکوراسیون داخلی و با بودجه محدود هستید. راهکار شما با بودجه محدود، برای خلق یک نام تجاری (برند) چیست؟ اگر بخواهید ان را در ذهن مخاطب خود متمایز سازید و به اصطلاح نام تجاری خود را در ذهن مخاطب تثبیت کنید چه راهکارهایی در پیش رو دارید؟
خیلی نگران نباشید. در مقاله های بعدی در همین وب سایت سعی می کنم با ذکر مثال و بر اساس مثال های بومی در کشورمان راهکارهای عملی را به شما نشان دهم. اگر شما نیز پیشنهاداتی دارید خوشحال می شوم در پایین همین مقاله نظرات خود را برای من و خوانندگان ارسال نمایید.

 

نتیجه گیری
توجه داشته باشید که مشکلاتی که در بازاریابی کسب و کارها وجود دارد با تبلیغات، بسته بندی های چشمگیر محصولات و روابط عمومی گسترده نمی توانند ما را در بازاریابی به هدفمان برسانند.

 

 

239
21 شهریور 1396 - 17:07