شش اشتباه رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

شش اشتباه رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

با رونق بازاریابی شبکه های اجتماعی و کاربرد زیاد آن بهتر است با اشتباهات خطاهایی که در برخورد با آن مواجه خواهیم شد توجه کنیم

بازخوانی محتوا
یکی از روش های رایج در بازاریابی ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. امروزه بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از شیوه های بسیار مهم در فن بازاریابی محسوب می شود. شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی در امر بازاریابی و فروش دارند.
 
 

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

با توجه به کاربرد های فراوان شبکه های اجتماعی در امر برندینگ می خواهیم در این مطلب هفت اشتباه رایج در شبکه های اجتماعی را آموزش می دهیم.

 

تولید محتوای نامناسب

دقت کنید که چه محتوایی تولید می کنید. تولید محتوای نامناسب به برندینگ شما آسیب خواهد زد. در زمان تولید محتوا حتما توجه داشته باشید که چه نوع محتوایی مخاطب شما را جذب می کند. توجه کنید که در چه ساعتی اغلب فعالیت بیشتری دارند و چه محتوایی از طرف شمارا بیشتر برای دوستان خودشان به اشتراک می‌گذارند.اشتراک‌گذاری محتوای تکراری و تبلیغ بیش‌ازحد آنها یا محتوایی که نامرتبط با فعالیت آنها هستند موجب مأیوس کردن مخاطبین شما، از دست دادن تائید مخاطبین و دنبال کنندگان شما می‌شود .

انتشار محتوای غیر مرتبط با برند

حساب‌های شما در شبکه‌های اجتماعی باید بازتابی از برند شما و معرف چگونگی تمایل شما نسبت به شناخت مشتریان از این برند باشد. توجه داشته باشید که هر چیزی را که از طریق این شبکه‌ها منتشر می‌کنید، از این رویکرد حمایت کند، که البته شما محتوای منتشرشده از طریق آنها هم می‌شود.

انتخاب زیرساخت های غیر مرتبط

اکثر دیجیتال مارکتینگ ها فکر میکنند انتشار محتوا در تمام شبکه های اجتماعی کار درستی است اما دجار بزرگترین اشتباه می شوند. شما مخاطبین خود را بهتر از هر شخص دیگری می‌شناسید، بنابراین در این رابطه باید دست به تحقیق بزنید تا قادر به تعیین نوع شبکه مناسب برای مخاطبین و صنعت خود باشید.

fبازاریابی شبکه های اجتماعی

 


برندینگ

عدم توجه به بازخوانی محتوا

بسیاری از مدیران برای بازاریابی آنلاین خود تولید محتوا می کنند اما به بازخوانی آن نمی پردازند باید توجه کنید عدم توجه به این موضوع تاثیر منفی بر روی مخاطب و دنبال کنندگان نسبت به برندینگ شما خواهد داشت. بنابراین حتما باید قبلاً از اشتراک‌گذاری محتوا اقدام به بازخوانی چندباره آن حتی توسط افرادی غیر از خودتان بکنید.

عدم نظارت بر حساب های کاربری

توجه کنید که چه کسانی به حساب های کار بری شما دسترسی دارند در این صورت می توانید از برند خود حمایت کنید و از اثرات منفی در بازاریابی و فروش خود جلوگیری کنید. قرار دادن حساب کاربری در اختیار افراد ناشی بسیار خطر ناک است. به‌عنوان مثال زمانی که شرکت HMV در سال ۲۰۱۳ اقدام به تعدیل ۶۰% از نیروهای خود کرد، با جریانی از توئیت های مختلف روبرو شد که شرح تمام ماجرا را با جزئیات در شبکه توئیتر منتشر می‌کرد، که منجر به واکنش شدید از طرف عموم مردم شد. بعدها مشخص شد که این سازمان کنترل حساب توئیتر خودش را به عهده فردی به‌عنوان یک کارآموز گذاشته بود.

عدم استفاده نکردن از ابزارهای مدیریتی

فعالیت در رسانه های اجتماعی بسیار زمان بر است . تولید محتوای مناسب و زمان انتشار مناسب بسیار مهم است. سعی کنید در انتشار محتوا عجله نکنید زیرا عجله داشتن شما در اشتراک گذاری ممکن است باعث شود فرصت های بسیاری را از دست دهیدابزارهای مختلفی در این بین هستند که می‌توانند برای مدیریت این شبکه‌ها به شما کمک کنند که یکی از این ابزارها Hootsuite است که از طریق آن قادر به برنامه‌ریزی انتشار خودکار محتوا و مدیریت هشتگ ها شوید.
 
نتیجه گیری
برای وسعت دادن به کسب و کار خود و رونق بخشیدن به بخش بازاریابی و فروش از فنون بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که در ابتدا برند خود را بسازید و به دنبال علایق مشتری با شید و براساس برند خود و نیاز مشتری تولید محتوا کنید در این صورت به بهبود برندینگ خود کمک خواهید کرد
257
21 شهریور 1396 - 13:59