رویدادهای جهانی و تاثیرگذاری آن ها برکسب  وکارها

رویدادهای جهانی و تاثیرگذاری آن ها برکسب وکارها

رویدادهایی مثل جام جهانی فوتبال فرصتی عالی برای صاحبان کسب و کار هستند که با تولید محتوای مناسب با حال و هوای مسابقات یا رویداد بتوانند احساسات مخاطبشان را تحت تاثیر قرار دهند.

در طی سال2014  همه چشم ها خیره به بزرگترین رویداد ورزشی دنیا بود. رقابت های جام جهانی بسیار با انرژی، که با کمک رسانه ها و شبکه جهانی اینترنت، طرفداران فوتبال از سرتاسر این کره خاکی میلیون ها محتوای فوق العاده کوتاه یا بلند تولید کردند.

رویداد ها و اهمیت آن ها در کسب و کارها

صاحبان کسب و کار میتوانند چیزهای زیادی از این رویدادبیاموزند و اینکه چگونه با ایده های بازاریابی و فروش افراد را در آن درگیر کنند. در خلال برگزاری مسابقات، FIFA، آژانس‌های تبلیغاتی، تیم های مختلف و طرفداران آن ها از یک کانال اطلاعاتی باهم ارتباط برقرار میکنند. این قابلیت ها که رسانه های امروزی ایجاد کرده اند، فرصت های زیادی برای انواع کسب و کار خلق میکنند. نکاتی که در ادامه می آوریم از رویداد جام جهانی آموخته ایم که راهنمای شما در راه رونق کسب و کارتان میشود.

 به تغییرات روی خوش نشان دهید

در این دوره از رقابت ها فیفا رسانه را با فناوری های جدید بهم متصل کرد. در قیاس با دوره های قبلی، استفاده از موبایل های هوشمند بسیار زیاد شده بود. همگامی رویداد با فناوری روز، مثالی عالی برای کارآفرینان و درک موضوعاتی میباشد که برای پیشرفت بیزینسشان نیاز است. استارت آپ ها باید متناسب با فناوری ها محصول خود را تغییر تحول دهند.

محتواهای هیجان انگیز خلق کنید

این دوره از رقابت ها پر بود از روش های بازاریابی محتوا و محتواهای هیجان انگیز تبلیغاتی از طرف فیفا و سایر آژانس ها. آهنگ و محتوای مالتی مدیای عالی و هیجان انگیز که با عواطف افراد یکپارچه میشود و باعث افزایش همکاری های تیمی میشود.بر اساس ن ایده های منتشر شده براساس احساسات هستند.طبق نظر مشاوره کسب و کار فقط شرکت هایی میتوانند پیروز باشند که احساسات مشتری را درگیرکنند.بررسی کنید مشتری های شما از چه کانال ارتباطی استفاده میکنند؟ این شبکه ها را کشف و محتوای مناسب آن ها تولید کنید. مشکل اصلی کسب خود را شناسایی تولید محتوا را براساس آن انجام دهید. شرکت Beats توانست محتوایی عالی و بحث برانگیز بین طرفداران در طی مسابقات ایجاد کند.

یک جامعه خلق کنید

طرفداران فوتبال در بین پر طرفدارترین ورزش های دنیا هستند.باهر دوره جام جهانی جنب و جوش و هیجان آنها نیز افزایش میابد. شبکه های اجاتماعی این فرصت را ایجاد میکنند تا از طریق روش های بازاریابی شبکه های اجتماعی از جو و هیجان موجود در راه ایجاد تقاضا برای یک محصول جدید استفاده کنیم. کارآفرین‌هایی که روی نیاز و تقاضای مشتریان خود متمرکز میشوند به تدریج طرفداران بیشتری بدست می آورند.

 اوضاع را بخوبی بشناسید

فیفا، جمعیتی زیادی از مشتاقان فوتبال را به عنوان مشتری تشخیص داد. در عین حال بسیاری از برندها مانند Nike و KIA نیز جام جهانی را فرصتی عالی برای بیان برند خود میدانند.مطمئنا ابعاد جامعه کسب و کارهای کوچک بسیار کم تر از این حرفاست اما باید اطمینان حاصل پیدا کرد که تمام اجزای آن، بصورت کامل در جامعه استارت آپی شما بخوبی مشخص شده باشند. افرادی که به اشتراک گذاری ایده ها علاقه دارند پیدا کنید، سعی کنید اطلاعات خلاقانه برقرار کنید و با حمایت از اکوسیستمی که در آن قرار دارید تاثیرگذاری خود را افزایش دهید.

tics.jpg

 ارتباطات خود را گسترش دهید

جام جهانی رویدادی است که افراد مختلف را از نقاط مختلف به هم مرتبط میکند. بسیاری کار آفرینان از طریق روابط عمومی  متوجه میشوند که افرادی با انزوا آینده کسب و کار را به خطر می اندازند. بهترین ایده ها آن هایی هستند که آن ها را از انزوا خارج میکند،به بیرون مرزهایشان توجه میکنند تا ببینند مشتریانشان چه موقع برای آن ها و کسب و کارشان اهمیت میدهند. شاید چندان جالب نباشد اما جامعه ای خارج از محدوده کار خود پیدا کنید و سعی کنید محصول خود را برای آن ها شرح دهید و بخوبی باز خور آنها را دریافت کنید.

نتیجه گیری

هر ساله رویدادهای بسیار زیادی در سرتاسر دنیا برگزار میشوند که برخی ازآن ها با قدرت رسانه ای شهرت جهانی یافته اند.این رویدادها بدلیل اینکه محل اجتماع بسیاری از طرفداران آن رویداد میباشد فرصتی بی نظیر برای ما ایجاد میکند تا با جهت دادن محتوای تولیدی برای تبلیغ محصولمان هم سو با موج هیجان رویداد بتوانیم مشتریانمان را تحت تاثیر قرار دهیم.

265
20 شهریور 1396 - 14:57