پنج قانون طلایی بازاریابی در شبکه های اجتماعی

پنج قانون طلایی بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی امری موثر در بازاریابی و فروش می باشد . با رایت قوانین شما می توانید به کسب و کار خود در این شبکه های اجتماعی رونق دهید

با گسترش تکنولوژی بازاریابان دریافتند روش های سنتی دیگر پاسخگوی نیاز های آنان نیست در نتیجه به بازاریابی شبکه های اجتماعی روی آوردند.امروزه یکی از روش های متداول بازاریابی ، بازاریابی شبکه های اجتماعی است. برای آشنایی با شبکه های اجتماعی در جهت توسعه بازاریابی آنلاین بهتر است با قوانین آن آشنا شویم.

 

قوانین مهم در بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی زمانی با موفقیت روبه رو خواهد شد که با قائده و قوانین همراه باشد. در ادامه به بازخورد برخی قوانین می پردازیم.

قانون اثر مرکب

اشتراک گذاری بحث بسیار مهمی در شبکه های اجتماعی است. شما با تولید محتوای مناسب و انتخاب عکس با کیفیت و متناسب با محتوا ،یک پست در شبکه اجتماعی خود به اشتراک می گذارید. طبق قانون اثر مرکب دنبال کنندگان شما اگر از پست شما خوششان بیاید دوباره آن پست را به اشتراک می گذارند این روند تا جایی ادامه پیدا می‌کند که می‌بینیم به دلیل آن اشتراک‌گذاری اولیه مطلب شما بارها و بارها به اشتراک گذاشته می‌شود. به عبارتی زمانی که این روش تأثیرگذار است، واقعاً از اثر آن شگفت‌زده می‌شوید. این اشتراک‌گذاری‌ها و صحبت کردن‌ها در مورد محتوای شما در فضای آنلاین روش‌های جدیدی برای دست پیدا کردن مخاطبین جدید به محتوای شمارا از طریق سایت‌های گوگل و . . . امکان‌پذیر می‌سازد و موجب می‌شود تا پس از مدتی تعداد کاربران و بازدیدکنندگان شما به صدها و هزاران نفر و یا حتی بیشتر برسد.

تولید محتوای با ارزش

یکی از مهمترین و حیاتی ترین مسائل در شبکه های اجتماعی ارزش است شما باید سعی کنید به مشتریان خود اثبات کنید که محتوای شما چه چیزی به آنها می بخشدکه تا به حال نداشته اند. در است شاید یک لبخند ساده و یا یک واقعیت را به یادتان بیاورد و حتی اطلاعات مفیدی که نیاز مند آن بودید در اختیار شما قرار دهد بسیاری از شرکت ها بر این باورند که شبکه اجتماعی تنها برای فروش محصول موثر است اما در حقیقت ارتباطات آنها هم باید ارزشی مناسب و مفیدی را برای مخاطبین آنها فراهم بیاورد.

2.jpg

 

3.jpgقانون قدر دان بودن

اگر به رابطه دوسویه همانند اتم، به‌عنوان کوچک‌ترین جزء تشکیل‌دهنده رابطه اجتماعی توجه می‌کنید، بنابراین هر آن چیزی که تشکیل‌دهنده این رابطه است نیز دارای اهمیت می‌باشد. تشکر و مقابله‌به‌مثل موجب شکل گرفتن رابطه می‌شوند. مردم‌دوست دارند احساس کنند که توسط دیگران شنیده می‌شوند و دیده می‌شوند. بنابراین به‌سوی آنها نگاه کنید و به گفته‌های آنها توجه کنید. اگر به مردم توجه نمی‌کنید، محتوای آنها را به اشتراک نمی‌گذارید و در مورد آنها یا با آنها صحبت نمی‌کنید، نمی‌توانید از آنها چنین انتظاری داشته باشید. بنابراین توجه داشته باشید که همواره بخشی از زمانی را که در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنید باید به توجه کردن و اشتراک‌گذاری مطالب منتشرشده توسط دیگران سپری شود.

قانون صبر

یکی از قوانین اساسی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد صبر داشتن است. درست است شبکه های اجتماعی دارای یک اجتماع بزرگ است که افراد زیادی در آن قرار دارند اما اگر ما بخواهیم بای بازاریابی اینترنتی خود از این شبکه ها استفاده کنیم نیازمند صبرو شکیبای است. ساختن روابط زنجیره ای با مخاطبین در زمان کم میسر نیست .

قانون در دسترس بودن

مهمترین بخش شبکه های اجتماعی تعامل پذیری در این رسانه هاست . این شبکه‌ها موجب می‌شوند تا هرکسی که در آنها عضویت دارد به‌نوعی موجب غنای آنها شود. بنابراین اگر شما همانند یک انتشاردهنده سنتی محتوا رفتار کنید و تنها پیام خود را انتشار دهید، در حال از دست دادن فرصت بسیار زیادی می‌باشید. فقط و فقط اقدام به انتشار محتوا خود و سپس غیب شدن از صحنه نکنید. همواره در دسترس مخاطب خود باشید. همیشه بخشی از گفتگوی بین اعضاء را به خود اختصاص دهید. همواره به‌طور مستمر در شبکه‌های اجتماعی خود حاضر شوید و رابطه‌ای دوسویه را با آنها شکل دهید.
نتیجه گیری
در شبکه های اجتماعی یکی از روش های نوین  می باشد که می تواند به بخش فروش و بازاریابی شما وسعت بخشد . بازاریابی در شبکه ای اجتماعی نیازمند رعایت قوانین و قواعد ساده ای است که باید حتما رعایت شود تا به نتیجه دلخواه برسیم.علاوه براین موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی نیازمند زمان است پس حتما صبور باشید .
230
20 شهریور 1396 - 14:15