استراتژی انتخاب شبکه اجتماعی جهت سرمایه گذاری در بازاریابی

استراتژی انتخاب شبکه اجتماعی جهت سرمایه گذاری در بازاریابی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یک فن دقیق در بازاریابی محسوب می شود که می تواند تحولات عظیمی در بازاریابی و فروش شما ایجاد کند

همراه با پیشرفت تکنولوژی سرعت پیشرفت دنیای مجازی هم گسترش یافت. امروزه یکی از روش های رایج در بازاریابی آنلاین استفاده از شبکه های اجتماعی کمی باشد.شبکه های اجتماعی با تحولی عظیم خود توانسته است دنیای بازاریابی را در دست گیرد.
 

انتخاب شبکه اجتماعی مناسب

بازاریابان این روزها با بسیاری از شبکه های اجتماعی آشنایی دارند یکی از بزرگترین مشکلات بازاریابان تنوع زیاد در شبکه های اجتماعی می باشد. شبکه های اجتماعی روز به روز با با پیشرفت و توسعه بسیاری رو به رو هستند. در نتیجه بازاریابان برای وسعت دیجیتیال مارکتینگ خود نمی دانند بر روی کدام یک از شبکه های اجتماعی سرمایه گذاری کنند تا به نتیجه بهتری دست یابند.. همچنین به دلیل تعدد این شبکه ها آزمودن هر یک برای شرکتی که از بودجه محدودی برای بازاریابی خودش برخوردار است ممکن نمی باشد.

مزایای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

آیا می دانید شبکه های اجتماعی چگونه در بازاریابی شما موثر هستند؟آیا می دانید شبکه های اجتماعی چگونه کار می کنند؟SEM از طریق مصاحبه با 4000 بازاریاب به شما پاسخ می دهد که چگونه بازاریابی شبکه های اجتماعی در بازاریابی آنلاین شما ایفای نقش می کند. تقریبا۹۰% از این افراد تاثیر گذاری مثبت بازاریابی در این شبکه ها بر روی کسب و کار خودشان را تائید کرده اند. دومین تاثیر مهم از نظر آنها افزایش ترافیک بوده که ۷۷% از افراد مورد مصاحبه آن را تائید کرده اند. در این بین ۶۹% افراد هم اعلام کرده اند که همچنین از این شبکه ها جهت افزایش تعداد طرفداران و میزان آگاهی مخاطبین از برند خودشان استفاده می کنند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعیکدام یک از شبکه های اجتماعی در بازاریابی موثرند؟

فیس بوک نسبت به سال قبل با کاهش شدیدی رو به رو است. امروزه پر کاربرد ترین شبکه اجتماعی در زمینه بازاریابی آنلاین شبکه اجتماعی توئیتر است .در این بین گوگل پلاس هم نسبت به سال قبل پیشرفت زیادی داشته است و در دیجیتال مارکتینگ نقشی موثر دارد. اینستاگرام که امروزه یکی از پرکاربرد ترین شبکه های اجتماعی در بین مردم می باشد و روز به روز مخاطبین بیشتری را جذب خود میکند و در امر بازاریابی و فروش بسیار موثر است

پربیننده ترین زیر ساخت های اجتماعی

طبق مصاحبه انجام شده یکی از سوالات در تحقیق اینگونه بود. یکی از شبکه های اجتماعی که در امر فروش و بازاریابی شما تاثیر بالایی داشته است را نام ببرید. نتایج حاصل از این سوال به صورت زیر است: ۵۲% شبکه فیسبوک را انتخاب کردند (افت نسبت به ۵۴% سال ۲۰۱۴) ۲۱% شبکه لینکداین را انتخاب کردند (افزایش نسبت به ۱۷% در سال ۲۰۱۴) ۱۲% شبکه توئیتر را انتخاب کردند (۱% افزایش نسبت به سال ۲۰۱۴) ۴% شبکه یوتیوپ را انتخاب کردند (۱% افزایش نسبت به سال ۲۰۱۴)
 

کدام یک از شبکه های اجتماعی بازاریابان بیشتری را جذب خود کرده است؟

یکی دیگر از سوالات مصاحبه این بود که نسبت به تجربه ای که دارند برای کدام یک از شبکه های اجتماعی درخواست اطلاعات بیشتری داشته اند.در در پاسخ به این سوال شبکه فیسبوک بالاترین علاقمندی را از آن خود کرد و به نسبت سال گذشته شبکه گوگل پلاس را پشت سر گذاشت. همچنین شبکه لینکداین هم دارای بالاترین رشد نسبت به سال گذشته در بین شبکه های دیگر بوده که با توجه به ویژگی های جدیدی که به این شبکه اضافه شده است، جای تعجبی هم ندارد.

انواع محتوا

همانطور که اشاره کردیم مهم است که چه شبکه اجتماعی را برای فعالیت و سرمایه گذاری در بازاریابی اینترنتی خود انتخاب کنید اما در کنار این انتخاب نوع انتشار محتوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در اینجا می خواهیم درصد محتوای استفاده شده در شبکه های اجتماعی مختلف را برررسی کنیم : محتوای انتشار یافته به ترتیب محتوای تصویری ۷۱%، متنی ۷۰%، ویدئو ۵۷% و در آخر صوتی ۱۰% از بالاترین اهمیت برخوردار می باشند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

نتیجه گیری
با توجه به مقاله ای که خواندیم شبکه های اجتماعی بسیاری می توانند مارا در دیجیتال مارکتینگ همراهی کنند. با انتخاب درست و مطالعه بسیار در زمینه نحوه برخورد با هر شبکه اجتماعی و انتشار محتوایی متناسب با فعالیت بازاریابی می توان در امر فروش و بازاریابی موفق بود
207
15 شهریور 1396 - 13:57