فواید برند سازی شخصی

فواید برند سازی شخصی

تنها تضمین دوام بیشتر ، ایجاد برند شخصی است. ایجاد برند شخصی تنها راه برای شکست تخوردن در کسب کار است.

بسیاری از رهبران بزرگ کسب و کار در دنیا، از درون کسب و کارهای شکست خورده بیرون آمده اند آن ها بر این باورند که شرکتی در ان کار می کنید روزی شکست خواهد خورد . شما برای حفظ برندتان به یک استراتژی نیازمنید که برندتان را در طول زمان حفط کند.

 

 

نکاتی مهم در مورد برند سازی شخصی

بعنوان کسی که بیش از 20 سال است در حوزه کارآفرینی فعالیت کرده ، نکات مهمی را راجع به برندسازی آموخته ام. مهمترین نکته این است که من برند شخصی خودم هستم و شما برند شخصی خودتان هستید. شما بعنوان یک برندشخصی می توانید پول ساز، پرفروش و خدمت رسان باشید. اگر یک کارآفرین اعتقادی به برندسازی شخصی نداشته باشد دچار مشکلات بسیاری میشود و پیشرفت نخواهد کرد. آیا شما حاضرید که در صورت سقوط شرکتی که در آن کار می کنید، خود نیز سقوط کرده و شکست خورده به نظر برسید؟

تنها تضمین دوام بیشتر ، ایجاد برند شخصی است. در این جا چند نکته مهم را در ساخت یک برند شخصی موفق بدون توجه به شرکتی که در آن مشغول هستید، بررسی می کنیم.

گزاره های ارزشی شخصی خود را بیابید

یقین دارم که شما دارای ویژگی های منحصر بفرد و فوق العاده ای هستید که در مقام یک کارآفرین به آن ها دست یافته اید. ممکن است بیش از 50 سال در حال کارآفرینی بوده اید، یا مدرکی از دانشگاهی معتبر دارید و یا شاید تجربه ای متفاوت از بقیه در زمینه کاری خود داشته اید. همان ارزشی که تحت پرچم شرکت به مشتری ارائه می دهید و با آن به کارمند یک شرکت تبدیل شده اید، باید بصورت مستقیم به جامعه ارائه دهید.
ارزش ها و ویزگی های خود را به طور دقیق مشخص کنید و در سخنان تان بیشتر و بیشتر آنها را اولویت قرار دهید. اجازه بدهید مشتریان تان از ارزش یکتایی که برای موفقیت آنها تعریف می کنید، به خوبی آگاه شوند. اگر مدیرعامل شرکتی خاص هستید، حتماً وبلاگی ایجاد کنید و در آن بصورت مرتب برای کارمندان، سهام داران و مشتریان تان بنویسید. هر قدر بیشتر راجع به تخصص تان صحبت کنید، بیشتر و بیشتر تصویر شما در اذهان ثبت خواهد شد.
از یاد نبرید که Apple برند فوق العاده ای است ولی این شخصیت Steve Jobs است که او را به یک برند ثابت و همیشگی تبدیل کرده است، همچنین ما از ریز شرکت ها و فعالیت های افرادی مانند هاواردهیوز ممکن است اطلاعی نداشته باشیم ولی نام آن ها در ذهن ما بعنوان یک برند نامیرا ثبت شده است.

 

برند

 

عکس لوگو خود را بیاندازید

شما یک برند هستید و لوگو شما نشان دهنده تصویرتان است. تصویر شما باید روی هر چیزی باشد و باید تصویر توسط عکاسی گرفته شود که بتواند شخصیتی که می خواهید نمایش دهید را به خوبی به تصویر بکشد. اجازه بدهید که شخصیت تجاری شما در آن عکس جلوه کند. مردم با یک تصویر جان دار و با روح بهتر از یک لوگو مرده ارتباط برقرار می کنند. اجازه بدهید زمانی که مشتریان، سهام داران و کارمندان تان به شما فکر می کنند به جای یک تصویر مرده، تصویری پرروح و جان دار در ذهن شان تداعی شود.

میان برند شخصی و برند سازمانی تمایز قایل شوید

ساخت یک کسب و کار مانند ایجاد موجود زنده ای است که بتواند روزی به خودی خود به بقایش ادامه دهد، حداقل این هدف بسیاری از کارآفرینان است. تنها مشکل ذاتی چنین کاری در این جاست که ممکن است در صورت شکست کسب و کار، خود شخص برای همیشه از بین برود. این به آن معنی نیست که Steve Jobs یا Walt Disney هیچ وقت نگران روند کار شرکت و توسعه آن نبوده اند. دلیل عدم نگرانی آنها در بیشتر مواقع به این خاطر بوده که خودشان، بعنوان شخصیت های انسانی، برند قدرتمند تری داشتند.

لوگو

نتیجه گیری 

ایجاد برند شخصی تنها تضمین دوام بیشتر کسب و کار شما است. برند ایجاد شده نیاز به یک لوگو دارد که بتواند شنان گر شخصیتی که می خواهید باشد. بعد از مراحل کقته شده فعالیت خود را آعاز کنید. ساخت یک کسب و کار مانند ایجاد موجود زنده ای است.

 

284
15 شهریور 1396 - 12:33