حضور شرکت ها در اینستاگرام

حضور شرکت ها در اینستاگرام

امروزه اینستاگرام در میان رسانه های اجتماعی بیشترین توانایی جذب کاربر را برای بازاریابان داشته است.

امروزه اینستاگرام در میان رسانه های اجتماعی بیشترین توانایی جذب کاربر را برای بازاریابان داشته است. تحقیقی در این خصوص لنجاک شده است که نشان می دهد اینستاگرام در میان هفت شبکه اجتماعی مجازی دیگر از قبیل فیسبوک، توئیتر و ...، بیشترین آمار استفاده توسط کاربران را داشته است.  

 

 

نکاتی مثبت از فعالیت برند ها در اینستاگرام

طبق گزارش صنعت بازاریابی رسانه های جمعی، 28 درصد بازاریابان از اینستاگرام استفاده می کنند که این میزان در سال جاری تا 42 درصد نیز افزایش خواهد می یابد. این مزیت اینستاگرام به این معنا نیست که هر عکسی یا مطلبی در آن بگذاریم به نتیجه می دلخواه می رسیم. بلکه این تصاویر. مطالب بایستی از ویژگیهای مناسبی برای جلب کاربران برخوردار باشند. تصاویر غیر واقعی، تبلیغاتی و عکس های استودیویی باعث واکنش احساسی مناسب در مخاطبان نمی شوند. با این حال، از آنجا که استفاده از اینستاگرام هنوز در مراحل اولیه خود است، در این مطلب نکاتی را که برندهای بزرگ می توانند به بازاریابان برای استفاده مناسب از اینستاگرام بدهند، مرور می کنیم.

حضور

پیوستن

شرکت آدیداس: استفاده از عکس‌هایی از تجربه شخصی

این شرکت با 2 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، این برند سوین برند معروف در اینستاگرام است.
نکته آموزشی این برند: مشتریان علاقه زیادی به محصولاتی دارند که مخصوص خود آنها (شخصی شده) باشد و نیز از سوی دیگر مشتاق اند تا این محصولات شخصی را به نمایش بگذارند. شما با جمع این دو ویژگی این فرصت را به آنها بدهید تا تصاویرشان را با شما به اشتراک بگذارند.

شرکت Ben & Jerry:استفاده از خلاقیت بیشتر در محصول

روش های ریادی برای نشان دادن یک دست که بستنی را نگه داشته است وجود دارد، اما این شرکت فروش بستنی، کارهای خلاقانه ای بسیاری برای تصاویر اینستاگرم خود انجام داده است.
نکته آموزشی این برند: مهم نیست که شما چه محصول یا خدمات ارائه می دهید، مهم این است که با پیدا کردن راه هایی خلاقانه و سرگرم کننده، می توانید مشتریان خود همواره داشته باشید.

شرکت

تبلیغات

شرکت Polo Ralph Lauren: به کار گیری عکسهای پشت صحنه بازی های المپیک

این شرکت به ارائه عکسهای پشت صحنه از زندگی ستاره های ورزشی در طول بازی های المپیک زمستانی 2014، پرداخت.
نکته آموزشی مخصوص این برند: با استفاده از اینستاگرام، مشتریان خود را در جریان رویدادی که به طور معمول قادر به دیدن آن نیستند، قرار دهید. شرکت شما حامی یک کنسرت محلی است؟ بسیار خوب، مشتریان خود را به پشت صحنه آن ببرید. همچنین، با اشتراک گذاری عکس هایی از اتاق های تولید و یا آزمایشگاه ها و ... در برند خود، مشتریانتان را در فضایی صمیمی تر با خود همراه کنید.

شرکت Zappos: فراتر از محصولتان بروید

این شرکت با نمایش چیزهایی غیر منتظره که لزوما ارتباطی با محصولات آن ندارند از قبیل کیف دستی، سنگهای تزئینی و ... تصاویری جذاب برای ایسنتاگرام خود تهیه کرده است.
نکته آموزشی این برند: خود را محدود به تصاویری از محصولات شرکت خود نکنید. از همه چیزهای جالب اطرافتان استفاده کنید.

تبلیغات

شرکت Pabst Blue Ribbon: استفاده از مکان های گوناگون

این شرکت تصاویری از محصولات خود را که در مکانهای گوناگون هستند به طرزی طنزآلود و البته فاخر در اینستاگرام خود قرار داده است.
نکته آموزشی این برند: محصولات خود را در محل های زیبا یا تاریخی قرار دهید و عکس بگیرید.

نتیجه گیری

 می توانیم با الگو برداری از فعالیت های  برند های بالا مطالب و پست های مناسبی داخل ایستاگرام بگذاریم و نتیجه بگیریم. این شبکه اجتمایی بیشترین کاربران فعال را درحال حاضر دارد و روز به روز در حال جذب کاربر است.امروزه بیشتر برند های معروف صفحه ای در ایستاگرام دارند.

232
14 شهریور 1396 - 12:37