چگونه با کارمندان ارتباطی موثر داشته باشیم

چگونه با کارمندان ارتباطی موثر داشته باشیم

تلاش برای هدایت کارمندان در مسیر پیشرفت به آن ها کمک میکند تا بتوانند علاوه بر ایجاد انگیزه در آن ها، شرکت را مسیر رشد و پیشرفت قرار داد

چنانچه شغل شما در ارتباط با افراد و مدیریت آن هاست: نکته اصلی که هر روز باید به آن توجه کنید این است که به اعضای گروه خود کمک کنید تا در کار خود پیشرفت کنند. برای اینکه این کار را درست انجام دهید علاوه بر روابط عمومی قوی باید فرد را راهنمایی کند تا بین کارش و برنامه های استراتژیک شرکت ارتباط برقرار کند.ارتباطات خوب در مسیر پیشرفت، با گفتگو کردن که جنبه راهنمایی دارد، بسیار حیاتی میباشد. در حقیقت با توجه به تحقیقات اخیر، اصلی ترین جنبه مدیریت که او را از رده پایین جدا میکند ، قدرت هدایت آن هاست.

نکات مهم در مدیریت ارتباط با کارمندان

بعضی مدیران بر این باورند وقتی برای این کار ندارند و بعضی دیگر مهارت آن را ندارند. با این همچنان 30در صد پیشرفت در حین کار صورت میگیرد. به همین دلیل اگر مدیر درست این وظیفه را انجام ندهد کارمند به درستی نمیتواند پیشرفت کند. باید مدیر آموزش ببیند که طوری رفتار کند که همچون انرژی مثبت کارمند را در جهت پیشرفت هدایت کند مدیران کم تجربه در این مسیر میتوانند از خدمات مشاوره کسب و کار کمک بگیرند. در این نوشته میخواهیم به 5 نکته اصلی که شما را در این کار هدایت میکند اشاره کنیم.

به حرف کارمندان با دقت گوش کنید

با سوالاتی از قبیل " برنامه ات برای پیشرفت در این ماه چیست؟" به کارمند فرصت دهید صحبت کند و نظراتش را بیان کند. برای یک گفتگوی هدایت گرانه،به این نکته که باید با روابط عمومی قوی و دقت و توجه به آن ها گوش کنید اهمیت دهید.

بدون هیچ صحبتی فقط سوال کنید

در روش گفتگوهای هدایتگرانه، باید سوال هایی باز بدون اینکه برای آن جوابی بدهید با کارمند خود ارتباط برقرار کنید.از روابط عمومی خود استفاده کرده و مثل یک مربی طوری رفتار کنید که جواب هایشان را پیدا کنند. این باعث میشود براساس اولویت هایشان، در عمل با سوالات درگیر شده برای یافتن پاسخ آن ها تلاش خود را بکنند.

یک اتحاد مبتنی بر پیشرفت را ایجاد و نگه داری کنید

مثلا یک کارمند ایده ای در زمینه بازار یابی و فروش در جهت پیشرفت شرکت بیان میکند.در این وضعیت باید امکانات لازم برای خلق ایده را به او بدهید و از او به عنوان یک کارمند نمونه در جهت پیشرفت شرکت نام ببرید. البته باید به طور جدی پیگیر باشید و کارهایش را بررسی کنید.

برحرکت در جهت پیشرفت متمرکز شوید

بعضی اوقات کارمند در حین گفتگو در جزییات یک طرح دچار خطا میشود و توضیح نه چندان درست و موثری بیان میکند. در این وضع باید از او سوال هایی مانند: " میتوانی یک بازه مشخص در طول هفته برای یافتن جوابت مشخص کنی؟" یا " مهارت هایی که به تو در پاسخ دادن به مشکلت کمک کند سراغ داری؟" یا " چگونه میتوانی از دیگران برای پاسخ دادن به مشکلت کمک بگیری؟" ، تشویق کنید ضعف هایش را شناخته و آن ها را جبران کند. تمام این موارد نیازمند توانایی ارتباط و روابط عمومی قوی میباشد.

برپاسخگویی کارمند تاکید کنید

از کارکنان بخواهید مسولیت کارهایی که در حال انجام آن هستند را برعهده بگیرند. یعنی هزینه و مدت زمانی که نیاز دارند تا نتیجه بگیرند را تعیین کنید.

نتیجه گیری

به طور کلی مدیر باید طوری با کارمند برخورد کند که ارتباط قوی و موثر بین آن ها پدید آید و با حمایت گری شما، آن ها میتوانند با تکیه بر اموزش ها و مهارت هایشان به در راه پیشرفت خود و شرکت تلاش کنند.

438
14 شهریور 1396 - 12:19