نکات آموزشی بهینه سازی شبکه های اجتماعی

نکات آموزشی بهینه سازی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نقشی موثر در بازاریابی آنلاین و برند سازی دارند بهتر است با راهکارهایی جهت بهبود و توسعه بازاریابی بکه های اجتماعی آشنا شویم

 شبکه های اجتماعی دارای زیر ساخت هایی کاملامتفاوت می باشد که نوع برخورد با هرکدام کاملا مجزا است. توجه داشته باشید راهکارهای بهینه سازی شبکه های اجتماعی هرروزه در حال تغییر است و ممکن است راهکار هایی که امروز به شما ارائه می دهیم تا سال آینده تغییر کند.
 

راهکارهای بهینه سازی بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی طولانی مدت است .اگر میخواهید به بهبود شبکه های اجتماعی خود کمک کنید راهکارهای زیر را مد نظر داشته باشید
 

انتخاب تصویر مناسب


باید به این نکته توجه داشته باشید که انتخاب تصویر مناسب می تواند بازدیدکننده را تبدیل به مشتری سازد بنابراین سعی کنید در هر بخش از محتوای خود از عکسی متناسب و با کیفیت استفاده کنید.

انتشار فیلم در شبکه یوتیوب


اگر قصد انتشار فیلم در شبکه اجتماعی خود را دارید حتما آن را در شبکه اجتماعی یوتیوب انتشار دهید تا بازدید کننده شما افزایش یابد.

حفظ ارتباط با طرفداران


همواره زمانی را برای ارتباط با طرفداران خود اختصاص دهید، اینگونه آنها همیشه جزء دنبال کنندگان وفادار شما قرار گرفته و به گسترش حضور آنلاین شما کمک می کنند. تنوع در انتشار محتوا به دلیل حس تنوع طلبی مخاطبان سعی کنید از محتواهای متنوع استفاده کنید و در این مطالب به مطالب دیگر خود لینک دهید. می توانید با طراحی پرسش و پاسخ بازدید کنندگان را به چالش بکشید و بازدید را بالا ببرید.

شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

با صداقت رفتار کنید

معتبر و موثق باشید، همواره با صداقت، واقعی و رفتار روشن و واضح اجازه دهید در رقابت با دیگران جایگاه برتر داشته باشید.

تداوم در انتشار محتوا

حتما سعی کنید قواعد زمانبندی را به صورت منظم اجرا کنید و به انتشار محتوای خود سر زمان معین تداوم بخشید. برای این کار از ابزارهایی از قبیل Sprout Social استفاده کنید.

به روز رسانی لینکدین

توجه کنید که صفحه لینکداین شما کامل و بروز باشد: این موضوع خصوصا زمانی که دیجیتال مارکتینگ شما ارائه کننده خدمات یا محصولات صنعتی باشد از اهمیت بیشتری برخوردار می شود، چرا این شبکه محلی است که مشتریان بالقوه جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شما به آن مراجعه می کنند.
 

درج اطلاعات آماری محتوا

آمار بازدید محتوای خود را بررسی کنید و بازاریابی محتوا را در نظر داشته باشید .نسبت آن را بسنجید و برای مطالبی که بازدید بالاتری داشته اند محتوای بیشتری تولید کنید

استفاده از ترغیب کننده

همیشه از یک ترغیب کننده استفاده کنید: فارغ از اینکه محتوا در چه زیرساختی منتشر شده است، همیشه اجازه مخاطب شما از چیزی که انتظار دارید آگاه باشد.

انتخاب عکس مناسب برای پروفایل

سعی کنید برای تبلیغات از عکس برند یا لوگوی خود در عکس پروفایل استفاده کنید تا بتوانید در برندینگ موفق شوید. از انتشار عکس های شخصی در شبکه های اجتماعی خودداری کنید. استفاده از پینترست با استفاده از سایت پینترست به عنوان ابزاری برای کسب رتبه اول در نتایج موتور جستجو گوگل استفاده کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی
انتشار ویروسی عکس

برای یافتن تصاویر که از ویژگی انتشار ویروسی برخوردار هستند از Post Plannerاستفاده کنید.

پاسخگویی به نظرات

نکته بسیار مهم این است که فقط انتشار محتوا و عکس به تنهایی بازدید کننده را جذب نمیکند حتما زمانی را صرف پاسخگویی به نظرات و کامنت ها و دایرکت بگذارید.

استراتژی انتشار مجدد محتوا

بکار بردن استراتژی هایی برای بازنشر مجدد محتوای خود توسط طرفداران در شبکه های اجتماعی را یاد بگیرید: از جمله این استراتژی ها می توان به نام بردن از دیگران در متن محتوا منتشر شده، بهینه سازی طول محتوا و استفاده از تصاویر اشاره کرد.
 
نتیجه گیری
با استفاده از محتوای مناسب و انتخاب عکس متناسب با محتوا می توان به بازاریابی شبکه های اجتماعی کمک کرد .برای رواج بازاریابی آنلاین ما به شبکه های اجتماعی قدرتمندی نیازمندیم. یکی از ابزار های قدرتمند برند سازی شبکه های اجتماعی می باشد.
215
12 شهریور 1396 - 13:55