اشتباهات متداول در شبکه های اجتماعی

اشتباهات متداول در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی ممکن است به برندینگ آسیب بزند اگر ندانیم چگونه با هر شبکه اجتماعی برخورد کنیم و از استراتژی خاصی در این زمینه استفاده نکنیم حتما با شکست مواجه خواهیم شد

شبکه های اجتماعی همانطور که به پیشرفت کسب و کارمان کمک می کنند ممکن است در صورت اشتباه به کسب و کار و برندینگ ما هم اسیب بزنند آسیب هم بزنند . دقت کنید گام های درستی در شبکه های اجتماعی بردارید تا بتوانید به بهبود کسب و کار خود کمک کنید

نکات طلایی جلوگیری از اشتباهات در شبکه های اجتماعی


شبکه های اجتماعی متفاوت امروزه صاحبان کسب و کار را برای بازاریابی و فروش  و توسعه کسب و کار جذب خود کرده است اما دقت داشته باشید که اگر خطایی در این شبکه های اجتماعی رخ دهد ممکن است برندینگ شما را نابود سازد . در این مقاله قصد داریم اشتباهات رایج در شبکه های اجتماعی را بررسی کنیم
 

ندادن پاسخ مناسب به بازخوردهای منفی

بازخوردهای منفی همواره رخ می ‌دهند. شما می‌توانید آن‌ها را نادیده بگیرید، به عقب برگردید و یا از آن‌ها به نفع دیجیتال مارکتینگ بهره بگیرید. برخی از برندها به سادگی نظرات منفی را بدون در نظر گرفتن عواقب آن حذف می‌کنند. برخی دیگر بر این باور هستند که نادیده گرفتن نظرات منفی ممکن است عواقب بدی داشته باشد. به جای اجتناب از پاسخ دادن به نظرات منفی، آن‌ها را به عنوان فرصت‌هایی برای درخشش در نظر بگیرید. پاسخ متفکرانه و سریع به بازخوردهای منفی بدهید و از آن‌ استفاده کنید تا تعهد خود به خدمات به مشتریان را به نمایش بگذارید.

استفاده از پست های غیر مرتبط

در مقالات قبلی گفتیم استفاده از زمانبندی مناسب جهت انتشار پست تاثیر به سزایی در رشد شما خواهد داشت. حتما سعی کنید از یک استراتژی خاص تبعیت کنید و بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را گسترش دهید.پست هایی مرتبط با عنوان پیج انتخاب کنید و در ساعات مشخص انتشار دهید تا بتوانید فالوور های خود را حفظ کنید و از ریزش فالوور جلوگیری کنید

ارائه پاسخ‌های از پیش تعیین شده

وجود یک شبکه‌ی اجتماعی به این معنا نیست که شما باید حتما از آن استفاده کنید، بودن در شبکه‌های متفاوت و استفاده نکردن از آن‌ها بدین معناست که شما به طور موثر از آن‌ها نمی‌توانید استفاده کنید. به جای پخش زمان خود در بین هشت سایت مختلف، پنج، سه و یا حتی دو عدد از این رسانه‌ها را انتخاب کنید و به طور کامل یک برنامه منظم برای استفاده از آن داشته باشید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه های اجتماعی

استفاده از فالوور فیک و لایک فیک

یکی از بزرگترین اشتباهات در شبکه های اجتماعی خرید لایک و فالوور است.این کار باعث می شود شما همیشه با ریزش فالوور مواجه شده طرفداران جعلی هرگز با صفحه شما تعامل نخواهند داشت، بنابراین سیگنال‌ها به فیس بوک اطلاع می‌دهند که مطالب شما برای مخاطبان‌تان ارزشمند و جالب نیست، این امر باعث می‌شود که الگوریتم دسترسی به پست‌های شما و دیده شدن آن‌ها را کاهش دهد. پیدا کردن طرفداران علاقه‌مند که با پست‌های شما درگیر شوند به مراتب بهتر از داشتن طرفداران جعلی است.

انتشار محتوای تکراری

سعی کنید مطالبی با عکس های متنوع ایجاد کنید. اگر محتوا تکراری باشد مخاطب حس میکند برند شما تکراری است ودیگر با مطالب شما ارتباط برقرار نمی کند. سعی کنید از بازاریابی محتوا به نحو احسنت استفاده کنید.هنگامی که شما یک نوع محتوای تکراری ارسال می‌کنید این باعث خواهد شد مخاطبان شما کمتر با مطالب شما درگیر شوند و حتی هنگام ارسال مطالب جذاب هم اهمیتی ندهند.

چک نکردن مدیران شبکه های اجتماعی

می توان گفت تقریبا یک سوم ورودی از طریق شبکه های اجتماعی می باشد. مدیران شبکه های اجتماعی باید تحت نظارت شما روی شبکه های اجتماعی کار کنند و شما مرتب باید آنها را چک کنید تا وظایفشان را به درستی انجام دهند و بخش فروش و بازاریابی شما را توسعه دهند.
 

تبلیغ مداوم محصولات

اصل ۲۰/۸۰ یک قاعده سرانگشتی است که می‌گوید ۸۰ درصد از زمان را به تولید محتوا و ۲۰ درصد را به ترویج محصولات اختصاص دهید. بنابراین هرگز به طور مستقیم کسب‌وکار خود را در رسانه‌های اجتماعی ترویج ندهید. یک زمان و مکان خاص برای ترویج بازاریابی اینترنتی و محصولات شما حتی در رسانه‌های اجتماعی وجود دارد. با این حال، بسیاری از برندها هنوز هم از رسانه‌های اجتماعی برای هل دادن پیام بازاریابی خود استفاده می‌کنند. فروش اجتماعی به معنی ساختن روابط و اعتماد است که در نهایت منجر به فروش خواهد شد.
نتیجه
برای جلوگیری از اشتباهاتی که در بالا ذکر شد تلاش کنید و به بخش فروش و بازاریابی خود درست آموزش دهید تا بتوانند مخاطب را برای همیشه جذب کنند و در کامیابی و صعود بازاریابی آنلاین شما سهیم باشند.در زمانبندی و نحوه پست گذاری خود از استراتژی های خاصی استفاده کنید و حتما مدیران شبکه های اجتماعی خود را چک کنید.
289
7 شهریور 1396 - 16:46