مزایای لینکدین برای کسب و کار

مزایای لینکدین برای کسب و کار

یکی از فنون بازاریابی و فروش و ایجاد ارتباط استفاده از لینکدین می باشد. لینکدین روشی موثر برای بهبود و توسعه کسب و کار می باشد.

این روزها همه ما می شنویم که شبکه اجتماعی لینکدین بهترین شبکه اجتماعی در عصر حاضر است که میتوان توسط آن به توسعه کسب و کار کمک کرد. اگر هدف شما از ساخت لینکدین این است که به بازاریابی آنلاین خود را توسعه دهید به نکات زیر توجه کنید

نکات طلایی لینکدین جهت توسعه کسب و کار

 

برای پیشرفت دیجیتال مارکتینگ هر کمپانی باید برای آن لینکدین ساخت . هدف از ساخت لینکدین در هر مجموعه برقراری ارتباط با مدیران حرفه ای می باشد .در این مقاله می خواهیم شیوه های مختلف جذب فالوور در لینکدین را آموزش دهیم.
 


بازاریابی شبکه های اجتماعیروش های بازاریابی و تبلیغ در لینکدین

همه ما می دانیم لینکدین برای ما یک فرصت محسوب می شود که می تواند ما را به اهدافمان برساند علاوه بر این ها لینکدین بزرگترین فرصت برای کسب و کارهایی است که به سایر کسب و کارها سرویس می دهند. اما فکر نکنید که شما می توانید با قرار دادن یک محصول در پروفایل خود بتوانید آن را بفروشید. این کار باعث سقوط کسب و کار ما می شود و فالوور های شما به پست های شما هیچ توجهی نمی کنند و حتی ممکن است پست های شما را مخفی یا Hide می کنند در این صورت دیگر هیچ چیز از شما در صفحه خانه آنها نمایش داده نمی شود. و تمام! فعالیت لینکدینی شما مرده است! حال سوال این است: پس چطور بازاریابی و تبلیغ کنیم؟ جواب این سوال ساده است: مطالبی را پست کنید که مشتری بالقوه شما از خواندن آن لذت ببرد و به دانش و آگاهی او در مورد راهکارهای برطرف کردن مشکلات و چالش هایش کمک کند. مثلا اگر در کار فروش محصولات فولادی هستید به جای قرار دادن عکس و اطلاعات محصول و شماره تلفنتان، به این عناوین فکر کنید: انواع فولادهای موجود در بازار و مقایسه قیمت های آنها، بررسی کیفیت فولادهای وارداتی به کشور، مسائل پیش روی شبکه پخش و فروش فولاد در ایران. من یک کارشناس صنعت آهن و فولاد نیستم ولی مطمئنم وقتی کسی می خواهد فولاد بخرد، ابتدا به دنبال افزایش آگاهیش در مورد فولاد به طور کلی است و اینکه خریداران هر کالایی دوست دارند از کسی خرید کنند که اطلاعات کامل و جامعی در مورد آن صنعت دارد. برای تولید محتوا و پست های موثر در بازاریابی و فروش در لینکدین، خود را از سمت یک بازاریاب و مدیر فروش یک شرکت خارج کنید و خود را در جایگاه یک کارشناس و متخصص صنعت قرار دهید که دغدغه اش فقط صرف فروش یک کالا و یا خدمت نیست. مشتریان در لینکدین و یا خارج آن، این نوع فروشنده را بیشتر ترجیح می دهند.
 

با برنامه فالوور اضافه کنید


رشد سریع تعداد ارتباطات در لینکدین بسیار جذاب است. هر کسی را که دیدید به ارتباط دعوت (Invitation to Connect) نکنید.این کار تاثیر منفی بر روی برندینگ شما خواهد داشت و در نتیجه این ازتباط موثر نخواهد برای ارتباط با افراد مهم و اثرگذار و متخصص برنامه ریزی کنید چند نکته برای اینکه ارتباطات کیفی و نه کمی ایجاد کنید:

قبل از ارسال دعوت به ارتباط، پروفایل فرد را ببینید. آیا آن فردی است که می تواند به دانش شما بیفزاید؟ آیا فردی است که دوست دارید مشتریتان باشد؟ آیا فردی حرفه ای است که داشتن ارتباط با وی می تواند سینرژی کاری برای هر دوتای شما ایجاد کند؟

 قبل از قبول دعوت به ارتباط، پروفایل فرد را ببینید. دوباره همان سوالات قبل را از خود بپرسید. از نپذیرفتن درخواست دعوت ناراحت نباشید. قبول یا رد درخواست ارتباط حق شماست.

بازاریابی محتوا

نکته مهمی که حائز اهمیت است و خیلی از افراد از آن اطلاعی ندارند این است که مقالات لینکدین تحت عنوان پالس می باشد و در این قسمت مقالات بسیار متنوعی وجود دارد که می تواند به گسترش بازاریابی اینترنتی شما کمک کند .حتما به به پالس سری بزنید و سری مقالات مرتبط با کار و صنعت خود را انتخاب کنید تا در صفحه خانه شما نمایش داده شوند. خیلی وقت ها که وارد لینکدین می شوید و ایده ای برای مطلب ندارید، کافی است یکی از مقالات را در همان صفحه اولتان باز کنید و بعد از یک مطالعه اجمالی آن را به اشتراک بگذارید. اکثر مطالبی که خود من به اشتراک می گذارم در همین پالس و در ظرف دو تا سه دقیقه پیدا کرده ام. نکته: اگر مقاله ای را به اشتراک می گذارید، در یک یا دو خط دیدگاه خود را در مورد نکات مهم این مقاله در مورد آن بنویسید تا هم برای افراد شلوغ خلاصه ای از مطلب باشد و هم اینکه نگاه تخصصی خود را به مطلب افزوده باشید.

افراد influencer را حتما فالو کنید

Influencerشامل افراد اثرگذار جهان است مانند ریچارد برانسون. شما با پیوستن به آنها می توانید یک مطلب اثرگذار و جذاب بخواهید و نگاه خود را به مسائل مختلف تغییر دهید .لینکدین جدیدا این بخش را توسعه داده و افراد مهم صنایع مختلف هم به جمع نویسندگان این بخش پیوسته اند. بنابراین می توانید هم مطالب الهام بخش و رویاپردازانه افراد اثرگذار جهان را دنبال کنید و هم مطالب تخصصی حوزه صنعتتان. مزایایی که فالو کردن افراد اثرگذار در لینکدین:
• دائما به سوژه های روز دنیا دسترسی دارید.
• همواره محتوای جذاب برای به اشتراک گذاشتن دارید.
• در نتیجه جستجوهای مرتبط بهتر و بالاتر نمایش داده می شوید.
• لیست افراد اثرگذاری که آنها را فالو می کنید در پروفایل شما نمایش داده می شود و افراد با علائق شما و افراد محبوبتان آشنا می شوند و هم اینکه پروفایلتان پر و پیمان تر به نظر می رسد.
 ایجاد ارتباط موثر

فرض کنید وارد یک همایش یا یک مهمانی شده اید. اگر شما فردی اجتماعی و خلاق باشید با یک سلام ارتباط خود را آغاز می کنید و اگر فرصتی باشد مختصرا خود را معرفی می کنید.اگر آن فرد هم از روابط اجتماعی خوبی برخوردار باشد پاسخ شما را بهگرمی می دهد و در ادامه ارتباط خود را به شما معرفی می کند. همین کار را هم می توانید در لینکدین انجام دهید. به محض ایجاد یک ارتباط جدید، سری به پروفایل او بزنید و با کارها و فعالیت هایش آشنا شوید. سپس یک پیام کوتاه برای او بفرستید و خود را و تخصصتان را معرفی کنید و از او هم بخواهید خود را معرفی کند. این پیام را با لحن بسیار محترمانه بفرستید و اطلاعات تماس خود را در انتها قرار دهید. یه هیچ وجه از پیام شما نباید بوی بازاریابی و فروش یک کالا و تبلیغ به مشام برسد. بهترین حالت این است که پیامتان تا حد امکان اختصاصی باشد ولی اگر تعداد ارتباطات جدیدتان در روز زیاد شود شاید تایپ پیام های کاملا اختصاصی بسیار زمانبر باشد. برای راحتی کار می توانید یک قالب پیام آماده کنید و بخش های معرفی خودتان و ابتدایی و پایانی را در آن تایپ کنید و بعد آن را در کامپیوترتان ذخیره کنید. برای ارسال هر پیام آشنایی می توانید بعد از بازدید از پروفایل آن ارتباط جدید، چند خطی در مورد کار وی به متن اضافه کنید تا پیامتان اختصاصی شود.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

 
نکاتی که می تواند در ارتباط سازی با افراد حرفه ای در ادامه به شما کمک کند:
لینکدین همچون یک سیستم CRM قوی به شما اجازه می دهد تا یادداشت هایی در مورد هر فرد به پروفایل او اضافه کنید که فقط خودتان می توانید ببینید مثل اینکه: چگونه و از کانال چه کسی با او آشنا شدید، چه نکات مهمی در مورد این فرد وجود دارد، برای ارتباط سازی بیشتر چه کار باید بکنید و همین طور می توانید برنامه قرارها و تماس های تلفنی تان را با این فرد را در پروفایل او وارد کنید و این قرارها می تواند به شما و آن فرد ایمیل شود و یا با تقویم Outlook شما سینک یا همسان شود.
  • از فرد جدید اجازه بگیرید تا ایمیلش را برای ارسال خبرنامه هایتان از پروفایلش بردارید. هیچ گاه بدون اجازه او برایش ایمیل های تبلیغاتی یا خبرنامه نفرستید
  •  مطالب و محتوای جذاب آن فرد را لایک کنید و نظر بدهید
  •  بگذارید لینکدین فضایی برای ارتباط و انتقال تجربیات باشد و نه فضایی برای حضور صرف
  • هر از چندگاهی با برخی افراد مهم و اثرگذار دایره ارتباطاتان قرار صبحانه یا ناهار کاری بگذارید و یا آنها را به رویدادهایتان دعوت کنید. ارتباطاتتان را خارج از فضای آنلاین توسعه دهید
  •  مهارت های افراد دایره ارتباطاتتان را تایید یا Endorse کنید. تایید کردن یکی از جذاب ترین قابلیت های لینکدین است که به افزایش اعتبار و جایگاه فرد می انجامد و معمولا کسب تاییدهای زیاد، یکی از سخت ترین کارهای ممکن در لینکدین است که با روش های تقلب و میانبر امکان پذیر نیست. با تایید چند مهارت اصلی ارتباط جدیدتان نشان می دهید که در خرج کردن این امکانتان در لینکدین سخاوتمندید و می خواهید به افزایش اعتبار فرد در لینکدین کمک کنید. در عین حال این امکان وجود دارد که آن فرد هم چند مهارت شما را تایید کند، اما اگر این اتفاق نیفتاد نباید طلبکار باشید.
  • اگر با یکی از دوستان لینکدینی جدیدتان همکار و یا روابط کاری داشته اید، برای آنها «توصیه نامه» یا Recommendation بنویسید. نوشتن یک توصیه نامه کوتاه تنها چند دقیقه از وقت شما را می گیرد ولی مطمئن باشید، آن فرد را فراتر از چیزی که تصور کنید خوشحال خواهد کرد، زیرا توصیه نامه شما همواره در پروفایل او خواهد درخشید. کسب توصیه نامه هم کاری نیست که بتوان به راحتی انجام داد. اینکه یک پیام به همه افراد در دایره ارتباطتان بدهید و از آنها بخواهید برایتان توصیه نامه بنویسند هم کار درستی نیست. بهترین کار این است که اگر در دنیای واقعی خدمتی برای کسی انجام داده اید و از کارتان راضی است، خیلی محترمانه بخواهید برایتان توصیه نامه بنویسد. بعضی افراد در انجام این کار تنبلند و یا صرفا بلد نیستند، بنابراین برای این کار به آنها اصرار نکنید. اگر هم کسی برایتان توصیه نامه ای نوشت، اخلاق حکم می کند که در پیامی خصوصی از او تشکر کنید و در عوض شما هم او را توصیه کنید.
  •  بعضی ها هم می خواهند در کسب توصیه نامه ها سرعت بگیرند و با اکانت های قلابی این کار را می کنند و یا از همکاران و دوستانی که هیچ اعتبار و رزومه فعالی در لینکدین ندارند خواهش می کنند این کار را بکنند. به جرات می گویم توصیه نامه های قلابی و کم اعتبار هیچ اعتباری برای شما ایجاد نمی کند و این نوع توصیه نامه ها، حرفه ای های لینکدین را به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی دهد. 

بازاریابی شبکه های اجتماعیایجاد ارتباط با گروه های تخصصی

اگر به دنبال رشد ارتباطات تخصصی خود هستید از LinkedIn Groups استفاده کنید و عضو گروه های تخصصی شوید.برای گسترده کردن دایره ارتباطات خود و کمک به دیجیتال مارکتینگ خود مطالبی که در گرو ه ها توجهتان را جلب میکند به اشتراک بگذارید و درباره پست های تخصصی دیگران کامنت بگذارید.هر پست و کامنت شما در گروه ها، فرصتی است که دانش و اطلاعات و توانایی های خود را نمایش دهید که به دیده شدن پروفایل شما (Profile View) و در نهایت جذب ارتباطات جدید می انجامد. یک امکان جالب در گروه های لینکدین: در صورتی که مشارکت شما در گروه از سایر افراد بالاتر باشد، لینکدین در آن گروه به شما لقب «مشارکت کننده فعال» یا Top Contributor می دهد که در بالای گروه نمایش داده می شود و خود باعث جذب ارتباطات جدید می شود. یک امکان مهم دیگر: مشارکت در گروه های عمومی یا Open Groups مهم تر از مشارکت در گروه های بسته یا Closed Groups است. در گروه های عمومی همه حتی کسانی که عضو نیستند هم می توانند محتویات گروه را ببینند، حتی موتورهای جستجو! افراد باهوش پیام این جمله را می گیرند! اگر می خواهید بیشتر بدانید کافی است بگویم که با مشارکت در گروه های باز لینکدین، نتیجه جستجوی اسم شما در گوگل به گروه های لینکدین منجر می شود و این همان چیزی است که شما می خواهید. مطالب غیر مرتبط را لایک نکنید لینکدین هم شبیه به اینستاگرام است و ایند قابلیت را دارد گه شما هر مطلبی را لایک کنید یا کامنت بگذارید برای تمام دوستانی که در دایره ارتباطات شما هستند نمایش داده می شود.. شاید لینکدین این امکان را گذاشته تا پست های کم و معدود تعداد زیادی از کاربرانش را جبران کند و صفحات خانه افراد (Home) خالی نباشد در عین حال لایک کردن و کامنت گذاشتن بر مطالب مرتبط و تخصصی افراد می تواند شما را در جلوی چشم ارتباطات آن فرد قرار دهد و باعث رشد سریع ارتباطاتتان شود.
نتیجه گیری
بزرگترین شبکه اجتماعی عصر حاضر لینکدین می باشد که می توانیم توسط آن تبلیغات اینترنتی و کسب و کار خود را رونق بخشیم. برای جذب فالوور حتما در گروه های تخصصی عضو شوید و برای هر پست تخصصی کامن بگذارید. با بازاریابی محتوا آشنا شویم و با ایجاد محتوای مناسب مخاطب را جذب خود کنید.
262
5 شهریور 1396 - 14:50