بهبود عملکرد کسب و کار توسط شبکه اجتماعی لینکدین

بهبود عملکرد کسب و کار توسط شبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین بزرگترین شبکه اجتماعی عصر حاضر است که می تواند شما را با موفق ترین مدیرا کسب و کار آشنا کند و به بهبود و توسعه کسب و کار شما کمک کند

طبق تحقیقات محققان لینکدین بزرگترین شبکه اجتماعی میباشد که در امر بازاریابی و فروش بسیار موثر بوده است در سراسر جهان از لینکدین برای برندینگ استفاده می شود.آیا فکر کرده اید که چگونه می توانید با لینکدین به بازاریابی آنلاین و کسب و کار خود کمک کنید؟

نکات طلایی لینکدین برای رشد کسب و کار


طبق تحقیقات انجام شده بر روی لینکدین تمامی مدیران موفق و افراد حرفه ای در این شبکه اجتماعی قرار دارند.برای رشد کسب و کار خود به نکات زیر توجه کنید
 

رعایت فرهنگ و ادب در لینکدین


هریک از شبکه های اجتماعی فرهنگ مخصوص به خود را دارند فرهنگ یک مسئله عمومی است که در تمامی جوامع تعریف خاص خود را دارد .هنگامی که وارد یک گروه جدید می شویم سعی می کنیم به قوانین حاکم در آن گروه احترام بگذاریم .فکر نکنید چون پروفایل شما برای شخص شماست، اجازه دارید هر آنچه دوست دارید در آن قرار دهید و یا هر پستی را آپدیت کنید. مثل اینکه شما حق ندارید در یک همایش رسمی در سالن همایش صدا و سیما با تی شرت آستین کوتاه و کلاه لبه دار حاضر شوید و یا حق ندارید در داخل سالن آواز بخوانید. فضایی که شما در آن حضور پیدا کرده اید فقط متعلق به شما نیست و دیگران هر آنچه را شما از خود بروز می دهید می بینند و باید به حقوق آنها احترام بگذارید. در شبکه اجتماعی لینکدین، قوانین و فرهنگ کشور حاکم است.فرهنگ این فضای مجازی مبتنی بر اصول حرفه ای است. مطالب شما در لینکدین و ارتباطات شما باید دقیقا نماینده روش شما دیجیتال مارکتینگ  و تجارتتان باشد. در این فضا هدف فروش نیست بلکه ارتباط سازی است. در این فضا اصل بر احترام متقابل است، همان طور که به مشتری یا مدیر یا تامین کنندگانتان احترام می گذارید. فرهنگ این فضا با مسائل غیر کاری و حرفه ای بیگانه است. اصولا لینکدین به وجود آمده تا فضایی برای رشد و پیشرفت حرفه ای با استفاده از به اشتراک گذاری تجربیات کاری باشد، فضایی که به ایجاد هم افزایی شغلی و حرفه ای بینجامد.

شبکه های اجتماعی

 

آپدیت نگه داشتن پروفایل


یکی از اصول مهم لینکدین آپدیت نگه داشتن پروفایل می باشد.پروفایل خود را کامل کرده و بر اساس هر تغییری آن را آپدیت کنید. اگر پروفایل شما ناقص باشد به برندسازی شما هم صدمه میزند.سعی کنید پروفایل خود را به زبان انگلیسی پر کنید زیرا این امر در حرفه ای نشان دادن شما بسیار موثر است. لینکدین به شما این انتخاب را می دهد که هر تعداد پروفایل مجزا به چند زبان مختلف بسازید. در زیر به مهم ترین بخش های پروفایل اشاره می کنم، اما به یاد داشته باشید که لینکدین، امکانات بسیار زیادی در قسمت پروفایل به شما می دهد که از همه آنها استفاده کنید. مثلا می توانید تابلوی افتخارات و جوایز یا Awards درست کنید، آثار منتشر شده تان یا Publications را قرار دهید، تصویر مدارک حرفه ای تان را آپلود کنید و غیره.

انتخاب Title مناسب


یکی از ابزارهای بازاریابی و فروش انتخاب توضیحات مناسب در زیر اسمتان است .این که شما چگونه کسب و کار خود را معرفی کنید بسیار مهم است زیرا نوع انتخاب شما در نتیجه جست و جوهای لینکدین تاثیر مستقیم دارد و اگر شما با انتخاب عنوان مناسب در بالاترین قسمت نتایج جست و جو قرار می دهد علاوه بر این باعث می شود در هر تماس و ارتباط و فعالیتی در لینکدین، خودتان و تخصصتان را به بهترین نحو معرفی کنید، زیرا این عنوان همواره در کنار اسم شما در همه جای لینکدین می درخشد. تنها نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که به تعداد کاراکتر قسمت توضیحات توجه کنید.

انتخاب صنعت مرتبط با کسب و کار


انتخاب صنعت یا Industry مرتبط با شغل شما دارای اهمیت بسیاری در یافته شدن در لینکدین است. اگر یک مدیر دنبال کارمندی در یک زمینه خاص بگردد در قسمت جستجوها، نتایج را ابتدا بر اساس صنعت فیلتر می کند. پس به راحتی به همه جهانیان بگویید که در چه صنعتی فعال هستید و به  بهبود بازاریابی آنلاین خود کمک کنید.
 

شبکه های اجتماعی

در نوشتن اسم خود دقت کنید

شاید این این مسئله خنده دار به نظر بیاید اما بارها دیده ایم که اشخاص اسم خود را بدونه رعایت کردن قواعد capital می نویسند. این یک قانون است که حرف ابتدای اسم و ابتدای فامیلی با حروف بزرگ نوشته شود. مطمئن باشید که اگر کارفرمایی قصد دعوت شما به جلسه مصاحبه شغلی را داشته باشد و دانستن زبان انگلیسی در حد متوسط هم برای او مهم باشد، با دیدن اسم شما حتی وارد پروفایل شما هم نمی شود. اگر دقت کنید در پاراگراف قبل، در قسمت تکمیل پروفایل بر روی واژه «مسلط به انگلیسی» تاکید کردم. هیچ چیز بدتر از این نیست که غلط های رایج املایی و نگارشی مشهود در پروفایلتان باشد. چند بار در روز در این طرف و آن طرف شهر واژه خوش آمدید انگلیسی یا Welcomeرا با املاهای غلط دیده اید و به آن خندیده اید؟ یک نکته برای حرفه ای ها و استفاده از یک اشکال یا باگ در لینکدین: می توانید در قسمت اسم، اول اسم خود را به انگلیسی تایپ کنید و سپس با یک فاصله اسم خود را به فارسی تایپ کنید. این کار باعث می شود تا اسم شما بهتر به چشم بیاید و خواندنش برای کاربران فارسی زبان راحت تر باشد. در عین حال وقتی در زیر مطلبی کامنت می گذارید اسم انگلیسی شما در سمت چپ و اسم فارسی شما در سمت راست کامنت نمایش داده می شود، یعنی مطلب با اسم فارسی شما شروع می شود و این مساله از لحاظ بصری جذاب است.
 پرکردن قسمت Summary

معمولا در این قسمت اهداف و توانمندی های افراد ثبت می شود. سعی کنید در این قسمت خلاصه ای از کارها یا پروژه هایی را که انجام داده اید بنویسید. این قسمت خلاصه پروفایل شماست و اکثر افراد همین قسمت را می خوانند. در این قسمت خودتان، اهدافتان و توانایی هایتان و همین طور خلاصه ای از کارها و پروژه های موفقتان را ذکر کنید. باخود بگویید:
  • مهمترین تخصص من چیست؟
  • مهم ترین توانایی های حرفه ای و شغلی من چیست؟
  • چگونه می توانم با تخصص و توانایی هایم در کسب و کار دیگران ارزش ایجاد کنم؟
  • چه نگرشی در مورد کسب و کارم دارم و چه رسالتی در زندگی حرفه ایم دنبال می کنم؟
  • چرا خود را یک متخصص در حوزه کاریتان می دانید؟
  • و یا چرا در مسیر کسب این تخصص هستید؟
  • مهم ترین کارهایی که انجام داده ام و نشان دهنده نگرش و ارزش هایم است چیست؟
  • چگونه دیگران می توانند با من در تماس باشند؟


بازاریابی شبکه های اجتماعی

نتیجه گیری
با انتخاب یک اسم وTitle مناسب شما می توانید در لینکدین برای کسب و کار و بازاریابی آنلاین خود برندسازی کنید و به پیشرفت کسب و کار خود کمک کنید دقت داشته باشید که انتخاب Title خوب می تواند در سرچ لینکدین شما را در اولویت قرار دهد.
291
1 شهریور 1396 - 15:04