داستان هایی جالب از آثار خدمات خاص به مشتری

داستان هایی جالب از آثار خدمات خاص به مشتری

در این دنیای رسانه ها نقش خاصی در پخش خبر وقایع دارند که این خود میتواند ابزاری برای جلب توجه ما در بین مخاطبان از طریق خدمات جنجالی شود شود

در این مقاله میخواهیم به تجربه برخی برندها و ارایه خدمات آن ها به مشتری و بازخوردهایی که داشته اند اشاره کنیم و این تجربیات در زمینه مشاوره برندینگ استفاده کنیم

برخی داستان ها در مورد خدمات مشتریان

1) خدمات پستی Trader Joe

قضیه این است که پیرمردی 89 ساله هنگام تعطیلات، در کلبه خود در برف محاصره شده بود،دختر او از اینکه پدرش در طوفان در قحطی بماند احساس نگرانی میکرد. بعد از تماس گرفتن با چندین فروشگاه ، نهایتا شرکت Trader Joe با این وجود که در روزهای عادی سرویس حمل و نقل غذا نداشتند، اما بخاطر وضعیت نابسامان پیرمرد،ارسال غذا را پذیرفتند.حتی برخی مواد غذایی که مربوط به رژیم غذایی کم نمک بود برایش ارسال کردند. کمپانی غذا را در کمتر از نیم ساعت به مقصد رساند و اینکار را کاملا رایگان انجام داد.این عمل Trader Joe ثابت کرد که خدمات به مشتریان فقط رساندن خدمات به مشتری ها و هواداران همیشگی شرکت نیست این مربوط به روابط عمومی قوی کارکنان این شرکت است، حتی یک عمل خوب نیز بخشی از خدمات به مشتریان است.

bigstock-First-Class-Service-23649035.jpg

 

Blog-Post_Millennial.jpg

2) شگفتی سازی رستوران Morton

هرچند این داستان ظاهرا سرگرم کننده میباشد، اما مشخص کننده است، که بعضی اوقات خدماتی که برای مشتری شگفت انگیزاست میتواند ارزش برند شما را افزایش دهد.پیتر شانکمن خیلی ذرباره خدمات مشتریان نمیدانست. هنگامی که برای یک سفر در فرودگاه منتظر بود، حس گرسنگی میکرد واصلا علاقه ای برای خوردن فست فود های فرودگاه نداشت. به همین خاطر برای سرگرمی پیامی در توییتر رستوران morton گذاشت: " ممکن است غذایی برایم بیاورید من در فرودگاهم دو ساعت دیگر پرواز دارم"هرچند او مشتری ثابت رستوران بود این کار را تیر در تاریکی محسوب میکرد و اصلا انتظار نداشت جواب بگیرد. اما در نهایت دید یکی از کارمندان که دارای روابط عمومی  morton سی و هفت کیلومتر گذرانده بود تا  غذایی که شانکمن دوست داشت به برساند. نکته اصلی این داستان این است کار جزو خدمات نبوده که اینطور شانکمن را شگفت زده کرده است.
 

3) کتابفروشی B. Dalton

رفتار خوب با مشتری در مجموع عملی عالی است. شرکت های بزرگ اگر بدانند بازخورد خوبی در رسانه ها دارد، در این حرکت که کاری بالاتر از انتظار مشتری انجام دهند درنگ نمیکنند. اگر این داستان را بشنوید میفهمید برخی شرکتها حتی برای خوشحالی مشتری اینکارا میکنند. وقتی یکی از مشتریان کتاب فروشی B. Dalton کتابی را درخواست کرد. فروشند با جستجو در کامپیوتر فهمید کتاب موجود است و مشتری بسیار خوشحال شد. اما در جستجو در انبار کتاب را پیدا نکردند. اما برای خوشحالی مشتری با کتابفروشی رقیب(کتابفروشی Borders ) تماس گرفتند و از آن ها درخواست کردند که کتاب را آماده کنند تا مشتری را به آن ها معرفی کنند. در این ماجرا سود فروش به حساب رقیبش رفته و به نوعی برای آن ها بازاریابی و فروش انجام داده بودند، اما آنچه اهمیت داشته، تعهدی بوده که کتابفروشی در قبال مشتریانش داشته.

banner-customerService.jpg

 

Customer-service-01-1472637013.jpg

4) کوشش شرکت هواپیمایی United برای آخرین خداحافظی

هرکسی بسیار دوست دارد در آخرین لحظات در کنار نزدیکانش باشد و بازماندگان علاقه دارند در اخرین لحظات عزیزانشان درکنارشان باشند. داستان مربوط است به کری دریک،وقتی که از خطوط هوایی United برای پرواز به شهری که مادرش در آن بستری بود حرکت کرد. در اصل شنیده بود آخرین لحظات عمر مادرش است بسیار جدی بود تا حتما برسد.اما پرواز اول بسیار تاخیر داشت و او تمام تلاشش را کرد تا بموقع برسد. این تاثر وی به خلبان منتقل شد و آنها برای پرواز دوم دریک شروع به رایزنی با مرکز پرواز کردند و در نهایت، وی با پرواز بعدی خود را به موقع به بیمارستان رساند.در واقع تلاشی که کارکنان شرکت هوایی داشتند بیش ازانتظارات بود،او را در آخرین لحظات مادرش کنارش رساند.روابط عمومی قوی کارکنان این شرکت تاثیر بسیار زیادی در انجام بازخورد عالی این عمل داشته.
 

5) کمک شرکت Ritz-Carlton برای سفر خوش Joshie

این شرکت در دادن خدمات عالی به مشتری بسیار معروف است. در جالب ترین مورد، عروسک زرافه ای کراس هورن، با نام Joshie ، در آخرین سفر تفریحی شان در هتل Ritz-Carlton جا ماند. هورن برای دلداری پسرش گفت Joshie چند روزی بیشتر در تعطیلات میماند و این داستان را به کارکنان هتل منتقل کرد و خواهش کرد که Joshie را برای آنها بفرستند.کارکنان هتل در حرکتی جالب، برای Joshie کارت اقامت ثبت و از او در مکان های تفریحی مختلف عکس انداخته. در نهایت آلبومی از این عکسها تهیه کردند و به همراه مطالبی راجع به زمان خوبی که Joshie در آنجا سپری کرده برای پسر هورن فرستاند.
نتیجه گیری:
 با گسترش رسانه های اجتماعی امروزی که هر واقعه ای بلافاصله منتشر میشود و باز خوردهای زیادی دریافت میکند برخی خدمات خاص خارج ازمعمول میتواند باز خوردهای عالی ای داشته باشد چه در زمینه بازاریابی و فروش و چه در زمینه بازاریابی آنلاین.
204
1 شهریور 1396 - 12:01