چگونه یک ذهن خلاق داشته باشیم

چگونه یک ذهن خلاق داشته باشیم

مراحل داشتن یک ذهن خلاق و استفاده و مزیت های داشتن یک ذهن خلاق .


یک ذهن خلاق می تواند به تبدیل شدن شما به یک شخصیت قوی کمک کند.چندین راه برای تمرین خلاقیت ذهن شما وجود دارد که درنوشته های زیر به آن اشاره می کنم.همیچنین با داشتن ذهن خلاق می توانید کمک بسیاری در زمینه های انتخاب نام برند یا مشاوره برندینگ بکنید.

maneiras-como-estudantes-podem-usar-tums.jpg

مراحل داشتن یک ذهن خلاق

 • همیشه از فکر خود استفاده کنید
  در حقیقت، سعی کنید در روز زمانی را فقط به تفکر اختصاص دهید.
  می توانید در مورد کارتان و اهداف تان فکر کنید.برای بار اول میتوانید از ده دقیه شروع کنید و آن را روز به روز بیشترکنید. به طور مثال . مواقعی چون سفرهای درون و برون شهری با یک وسیله نقلیه نیز می تواند مقداری زمان آزاد برای تفکر به شما دهد.
 • اگر کارهای دیگران در محدوده کار شما است، به آن هم فکر کنید
  با مطالعه همیشگی عملکرد دیگران و ایده های آنان سعی کنید همیشه یک گام جلوتر از آن ها باشید. به این فکر کنید که چه کاری میتوانید انجام دهید که آن ها نمی توانند انجام دهند و یا نداده اند. من همیشه با مطالعه وب سایت های مشابه وب سایت خود به ایده های زیادی دست پیدا می کنم و همیشه سعی می کنم چند گام جلوتر باشم.
  سعی کنید همیشه خلاق باشید : به این معنی است که در وقت آزاد خود کار های خلاقانه انجام دهید مانند : نقاشی، رنگ آمیزی، مجسمه سازی یا نوشتن. نوشتن مقاله در رابطه با حوزه های تخصصی به خلاقیت ذهن شما بسیار کمک می کند.
 • خواب کافی داشته باشید
  شب ها خوب بخوابید مغز شما به خواب کافی احتیاج دارد مثلا هشت ساعت خواب برای یک بزرگسال کافیست تا همه آنچه طی روز فراگرفته دسته بندی کند. خواب کافی باعث می شود شما را هشیار نگه دارد اما زیاده روی در آن شما را گیج میکند.
 • به غیر از زبان مادری، سعی کنید یک زبان دیگر هم یاد بگیرید
  این کار دید شما را به نسبت به زمانی که تنها سن کمی داشتید گسترش می دهد و به شما کمک می کند با ایده های    اشخاص معروف د رسراسر جهان آشنایی پیدا کنید.
 • رویاهایتان را در جهت موثر به کار برید
  اهداف خو را بنویسید، و به چیز هایی که دوست دارید آن ها را داشته باشید فکرکنید و در جهت آن ها گام بردارید این کار خلاقیت شما را متمرکز خواهد نمود.
 • از زندگی خود لذت ببرید
  وقتی را به استراحت و تفریح خود اختصاص دهید در حال ذهن تان استراحت بیشتری کرده و عملکرد خلاقتری خواهد داشت.
 • به خود تکیه کنید نه دیگران
  منظور از این حرف این نیست که ار دستورات بالاسری خود سرپیچی کنید، بلکه باید در انجام کارها و پذیرفتن پذیرفتن مسئولیت آنها را شروع کنید. اگر همه ی این ها را بخواهید یکباره انجام دهید ممکن دچار مشکلاتی شوید.
 


 نتیجه گیری 

با به کار گیری این مراحل می توانیم ذهن خلاقی داشته باشیم از آن می توانید در راستای رسیدن به رویاهایتان استفاده کنید و همیشه یه گام جلوتر از اطرافیانتان باشید.با داشتن ذهن خلاق می توانید کمک بسیاری در زمینه های انتخاب نام برند یا مشاوره برندینگ بکنید.

 

 

1259
31 مرداد 1396 - 12:30