نکات مهمی که در نامگذاری شرکت باید به آن ها توجه کرد

نکات مهمی که در نامگذاری شرکت باید به آن ها توجه کرد

نامگذاری کمپانی اهمیت زیادی در موفقیت آن دارد، زیرا قبل محصول شرکت ما برند و نامش شناخته میشود پس تصویری که نام برند ما در ذهن مخاطب خلق میکند اهمیت زیادی در موفقیت محصول ما خواهد داشت.

گفته می شود که انتخاب یک نام مناسب برای کسب و کار، معمولا کاری مشکل است که نیاز به اطلاعاتی در زمینه هنر، علم و ... دارد. یک نام خوب می تواند نه تنها به راحتی به خاطر سپرده شود بلکه به گونه ای بر انگیزاننده نیز باشند و در عین حال توصیف کننده کاملی از فعالیتهای برند باشند.استفاده از خدمات مشاوره برندینگ علاوه بر نکات زیر میتواند در انجام این نامگذاری موثر باشد.

 

>

نکات مهم برای نام گذاری شرکت

 از گذاردن نام خودتان بر روی شرکت اجتناب کنید

 اگر فردی مشهور و محبوب هستید،نام گذاری شرکت از روی نام خودتان ایرادی ندارد. مثلا Steven King که اسم خودش از کتاب هایش معروف تر است ولی خیلی از نویسندگان دیگر اسم کتاب معروف تر از خود کتاب است . بنابر این، اگر آدم مشهوری نیستید توصیه میکنیم از نامگذاری نام خودتان بر روی شرکت دوری کنید.

از وجود داشتن اسمتان در فضای مجازی مطمین شوید

موقعی که میخواهید وبسایت درست کنید میتوانید از بعضی اسم ها انتخابی استفاده کنید لزوما لازم نیست این اسم حتما به فعالیت برند شما وابسته باشد. به این معنا که بعضی نام ها میتوانند فضای بیشتری در فضای مجازی بخود اختصاص دهند.حتما به این نکته توجه کنید که نام های مشابه موجود در فیس بوک و توییتر و.....را بررسی کنید.میتوانید از بازاریابی شبکه های اجتماعی در این زمینه استفاده کنید

نوعی بازی فکری ایجاد کنید

 در جلسه ای با دوستانتان جمع شده و تمام نام هایی که به ذهنتان میرسد را بررسی کنید. درکارتان جنبه سرگرمی ایجاد کنید و از جو جدی فاصله بگیرید. در آخر ان اسمی را انتخاب کنید که حس بهتری نسبت به آن دارید و بعد از ان در بازار جستجو کنید و یا از فضای مجازی بررسی کنید کدام بیشتر مورد توجه قرار میگیرد،در واقع در این روش به طور غیر مستقیم از نوعی مشاوره کسب و کار استفاده کرده اید. در نهایت، این نام را به لحاظ دامنه اینترنتی و حفاظت در برابر علائم تجاری دیگر، مورد بررسی قرار دهید.

>

choosing-a-good-company-name-1-728.jpg

بررسی کنید نام انتخابی شما در فضای مجازی چه بازخوردهایی میتواند داشته باشد 

عملیات بازاریابی موتورهای جستجو را درست انجام دهیم و مطمین شویم نامی که انتخاب کردیم به راحتی در نوار جستجو قابل نوشتن است. مثلا آدرس اینترنتی مربوط به نمایشگاه زنان این چنین است: www.womensexpo.com که برای بسیاری از افراد اینگونه خوانده می شود: Women Sex Po.

 از ابزار گوگل آلرت برای شرکت خود استفاده کنید

 از ابزارهایی مانند شبکه های اجتماعی استفاده کنیم تا ببینیم نام ما در فضای مجازی چقدر بازخورد داشته و ببینید که آیا برند شما به درستی و برای اهداف مربوط به فعالیتهای آن جستجو شده و یا به غلط برای اهدافی دیگر؟بازاریابی شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار در این روند خواهد داشت.

نتیجه گیری:

در فضای امروزی با وجود این همه نام ها و برندهای بسیار در فضای مجازی و سطح بین المللی اهمیت نام گذاری شرکت خود را نشان میدهد،پس برای دوام آوردن در فضای رقابتی فعلی نیاز داریم تا در انتخاب نام تجاری خود وسواس لازمه را بخرج دهیم،برای اینکه اینکار را به بهترین صورت انجام دهیم نیاز داریم تا نکات خاصی را رعایت کنیم

400
31 مرداد 1396 - 11:19