چگونه فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

چگونه فالوور اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

یکی از روش های فروش و بازاریابی استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد.با استفاده از اینستاگرام می توانید مخاطبان زیادی را جذب خود کنید و با استفاده از تصویر مناسب آنها را حفظ کنید

امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام در بین جوانان بسیار رایج شده و از محبوبیت بسیاری برخوردار است ، اینستاگرام با آپدیت های جدید خود کاربران را به سمت خود کشیده و فیس بوک کم کم کاربران خود را از دست می دهد. اینستاگرام با شهرتی که دارد میتوند ابزار مناسبی برای برند سازی باشدو به بخش بازاریابی و فروش کمک کند

برای افزایش فالوور چه کارهایی لازم است؟

پس از ایجاد پروفایل جدید در اینستاگرام اولین نکته ای که به ذهنمان میرسد این است که چگونه بازدیدکنده خود را افزایش دهیم. در این مطلب راه های افزایش فالوور های اینستاگرام را توضیح می دهیم
 

اتصال پروفایل اینستاگرام به دیگر شبکه های اجتماعی

اگر در شبکه های اجتماعی دیگری هم عضویت دارید پروفایل اینستاگرام خود را به آنها متصل کنید. در این صورت با انتشار هر مطلب یا عکسی همزمان در دیگر شبکه های اجتماعی شما نیز انتشار می یابد با این کار می توانید بازدید کننده بیشتری جذب کنید. . برای این منظور می توانید از تنظیمات خود اینستاگرام استفاده کنید. برای استفاده از امکانات بیشتر و متصل کردن شبکه های اجتماعی مختلف افزونه ها و برنامه های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. Hootsuit و buffer دو مورد از این برنامه ها هستند.

خودتان را به اعضا معرفی کنید

اجازه دهید اعضا با مدیر پیج آشنا شوند و بدانند چه مدیریت شبکه های اجتماعی را برعهده دارد، این امر باعث ایجاد حس اطمینان در بین اعضا می شود می کند بنابراین سعی کنید یک عکس با چهره خندان از خودتان تهیه کنید و در یک مناسبت خاص آن را آپلود کنید. مثلا در سالروز یک سالگی فروشگاه تان و یا به مناسبت ۵۰۰۰ تایی شدن اعضای صفحه اینستاگرام. البته در آپلود عکس از خودتان زیاده روی نکنید و فقط چند عکس محدود کافی است.

تعیین زمانبندی به اشتراک گذاری مطالب زمان بندی

در ارسال عکس ها خیلی مهم است. هرگز چند عکس پشت سر هم آپلود نکنید چرا که این کار باعث می شود بسیاری از افراد احساس بدی پیدا کنند و احتمال اینکه شما را آنفالو کنند وجود خواهد داشت. در اینستاگرام هر عکس حدود ۴ ساعت عمر دارد و بعد از ۴ ساعت احتمال اینکه یک کاربر عکس محصول شما را در بین عکس های بیشمار دیگر ببیند بسیار کم می شود بنابراین ارسال عکس ها را در بازه های ۴ الی ۶ ساعته انجام دهید و این کار را به صورت منظم انجام دهید تا کاربران شما را فراموش نکنند. طبق تجربه بهترین زمان برای آپلود عکس صبح ها و همچنین عصرها و آخر شب ها بین ساعت ۱۰ الی ۱۱ است.
;

بازاریابی شبکه های اجتماعی

تشویق کاربران به تبلیغ

اعضای پیج شما بهترین تبلیغ کننده برای شما هستند اگر برایتان مقدور است آنها را تشویق به تبلیغات کنید یکی از بهترین ترفند های تبلیغ برگزاری مسابقات متنوع می باشد . یک مسابقه اینستاگرامی معمولا طوری طراحی می شود که کاربران را تشویق به اشتراک عکس از محصولات یا محیط یک فروشگاه می کند. برای مثال اگر شما صاحب یک رستوران هستید می توانید یک مسابقه طراحی کنید و از مشتریانتان که به صورت حضوری برای صرف غذا مراجعه می کنند دعوت کنید تا از غذای سفارشی خود عکس بگیرند و با هشتگ مخصوصی که شما تعیین کرده اید آپلود کنند، پس از آن می توانید معیارهایی مثل تعداد لایک بیشتر را برای انتخاب برنده تعیین کنید، با این کار تعداد فالوور های بیشتری جذب خواهید کرد و از طرفی یک شور و نشاط هم بین مشتریانتان ایجاد می شود. یک راه دیگر برای استفاده از کاربران پیشنها برای تگ کردن دوستانشان است، برای این کار هم یک جایزه تعیین کنید و برای کسی که بیشترین تعداد دوستانش را تگ کند جایزه بدهید. از مشتریان بخواهید همکاری کنند وقتی شخصی از شما خرید می کند از اون بخواهید تا از خود به همراه محصول خریداری شده یک عکس تهیه کند و برایتان بفرستد تا آن را در اینستاگرام آپلود کنید. این کار حس خوبی به خود آن شخص می دهد و از طرفی باعث ایجاد اطمینان بیشتری در بقیه افراد می شود و در صورتی خود آن فرد عکس را در حساب خود منتشر کند باعث می شود دوستان او نیز به سمت شما جذب شوند.
 

برای جذب فالوور هزینه کنید

حتما تبلیغات کنید برخی از پیج هایی که فالوور بالا دارند با دریافت هزینه پیج شما را تبلیغ می کنند در این صورت تعداد فالوورهای شما هم افزایش می یابد بعضی پیج ها نیز در ازای دریافت پول بیشتری به صورت تضمینی تعداد چند هزار فالوور برایتان جذب می کنند. علاوه بر این ها سایت های زیادی نیز وجود دارند که فالوور را می فروشند و پکیج های مختلفی نیز ارائه می کنند، در مورد ماهیت کار اینگونه سایت ها شباهت زیادی وجود دارد و استفاده از آنها را منوط به تشخیص خودتان می دانم.

ایجاد صمیمیت با استفاده از ارسال تصویر

یکی از امکاناتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد ارسال تصاویر یه یک شخص خاص به صورت خصوصی با حفظ روابط عمومی است. این امکان به شما اجازه میدهد تا با مشتریان خاص خود ارتباط نزدیک تری برقرار کنید و محصولات جدید خود را قبل از نمایش عمومی برای افراد خاصی بفرستید و یا اگر محصولی را فروخته اید عکس محصول بسته بندی شده و آماده ارسال را برای خریدار بفرستید تا در جریان لحظه به لحظه خرید خود قرار بگیرد.

حتما افراد را فالوور کنید

یکی از روشهای بالابردن فالوور، فالو کردن افراد است تجریه نشان می دهد که از هر دو فالوور یکی از آنها شما را فالو میکند، هر چند این کار زمان بر است ولی می توانید از این روش برای جذب افراد مهمی که میشناسید استفاده کنید. مثلا اگر کسی را میشناسید که می دانید به محصولات شما علاقه دارد حتما او را فالوو کنید.
 
نتیجه گیری
با راه اندازی اینستاگرام برای بازاریابی آنلاین خود به بخش بازاریابی و فروش کمک می کنید. شما می توانید با تدوین پست های جدید با تصاویر و زمانبندی مناسب بازدید کننده سایت یا شبکه های اجتماعی خود را افزایش دهید
324
30 مرداد 1396 - 17:29