Websepanta LTD Located at
Unit 3 , 9 BoAliSina Sharghi Alley ValiAsr St, Fatemi-YousefAbad, Tehran,Iran.
Phone: +98-21-88993820
ایمیل:   رمز عبور:
ورود مرا به خاطر بسپار
ثبت نام !     یا بستن پنجره
درخواست پشتیبانیارزیابی رایگان پروژهثبت دامنه و میزبانی وب تماس با ما پشتیبانی آنلاین

NFC چیست؟ و چه گوشی‌هایی دارای این فناوری می باشند؟

جایگاه فعلی : ارتباطات

NFC چیست؟ و چه گوشی‌هایی دارای این فناوری می باشند؟

NFC جدیدترین فناوری بی سیمی است كه این امكان را برای دستگاه ها فراهم كرده تا در فواصل كوتاه با یكدیگر ارتباط برقرار كنند.

NFC چیست؟
NFC جدیدترین فناوری بی سیمی است كه این امكان را برای دستگاه ها فراهم كرده تا در فواصل كوتاه با یكدیگر ارتباط برقرار كنند.

 

NFC چیست؟ و چه گوشی‌هایی دارای این فناوری می باشند؟
اطلاعات انتقالی بین دستگاه ها از طریق یكی از دو روش زیر واقع می شود:
موج كوتاه و یا لمس و اتصال كه شایع تر می باشند.
این ارتباط مابین دو دستگاه دستی مثل دو تلفن نمی تواند رخ دهد. اما با یك تلفن همراه و چیزی شبیه آن عمل می كند، برای مثال یك دستگاه پرداخت موجود در فروشگاه یا حتی چیزی به سادگی یك اتیكت (tag)، برچسب، پوستر، عكس برگردان یا كارتی كه تراشه های NFC در آن تعبیه شده باشد. در مورد این اهداف ساده باتری ها نیازی به تراشه های NFC ندارند. در عوض، تراشه ها در نوعی حالت انفعالی قرار دارند و برای فعال كردن توسط دستگاه دیگری كه می تواند فیلد RF(فركانس رادیویی) تولید كند، در دسترس می باشند.
مثال هایی از موارد استفاده
برای دانستن آنكه NFC چه امكاناتی دارد، بررسی برخی از موارد استفاده این فناوری سودمند خواهد بود.
برخی از موارد استفاده NFC عبارتند از:
پرداخت موبایل (تلفن به عنوان یك كارت اعتباری عمل خواهد كرد)
بلیط موبایل (شما با استفاده از تلفن همراه هزینه حمل و نقل عمومی همچون مترو را پرداخت می كنید)
پوسترهای هوشمند، كارت ها، برچسب ها و غیره (شما می توانید تلفن همراه خود را به اتیكتی كه در چیز دیگری مثل یك كارت یا پوستر جاسازی شده چسبانده (نوعی اتصال كوتاه) تا اطلاعات اضافی را دریافت نمایید؛ برای مثال اتصال به پوستر یك فیلم برای دیدن ناظر (تریلر)، اتصال به یك كارت تجاری برای دریافت اطلاعات تماس در تلفن همراه خود)
جانشینی برای كلید (درب اتاق خود را می توانید با NFC باز كنید)
دسترسی به یك شبكه یا برقراری ارتباط آسان (با اتصال تلفن خود به یك تگ وارد شبكه WiFi شده و یا یك اتصال بلوتوثی برقرار كنید. )
فهرست تلفن های همراه دارای NFC
سامسونگ گالاكسی S2
استرالیایی ها این گوشی هوشمند NFC را در ماه ژوئن وارد كردند. كره ای ها كمی قبل تر آن را وارد كرده بودند و كانادایی ها در حال ایجاد آمادگی برای دریافت سامسونگ گالاكسی S2 می باشند. اگر عجله ای در كار نبود، تاریخ آن می گذشت و قبل از آنكه در آمریكا راه اندازی شود فرسوده می شد. با این حال، آنچه كه فقط كره ای ها دیده بودند، نسخه شگفت انگیز NFC این گوشی هوشمند است. همانطور كه گوشی های هوشمند NFC پیش می روند سامسونگ گالاكسی S2 برترین مورد در راه می باشد.
گوگل نكسوس S
در این نقطه، گوگل نكسوس S پدربزرگ تمامی گوشی های NFC است. گوگل نكسوس اولین گوشی هوشمند NFC موجود در بازار بود و هم اكنون در بیش از یك حامل ایالات متحده در دسترس می باشد. گوگل فناوری NFC را به توجه مردم در آورده و این كار را با نكسوس S انجام داده است. این گوشی هنوز هم در صدر زنجیره گوشی های NFC قرار دارد.
نوكیا C7
نوكیا C7 در T-Mobile آمریكا موجود می باشد و می توانید یكی از آنها را با قراردادی دوساله معامله كرده و به خانه ببرید. این گوشی عنصر امنیتی نداشته بنابراین در نظر داشته باشید اگر این گوشی را دارید بدون یك NFC SIM یا كارت MicroSD كیف موبایل نخواهید داشت.
سامسونگ S5230
انگلستان بعنوان اولین مورد گوشی های NFC با سامسونگ آندروید توكو ظاهر شده است. این گوشی به رنگ نارنجی بوده و با نرم افزار Barclaycard Quick به خوبی كار می كند. مشخصات آن در واقع قابل نوشتن نیست اما اگر گوشی همراهی می خواهید كه پرداخت های خود را با آن انجام دهید، توكو مخصوص شماست. هزینه آن مقرون به صرفه بوده و عملكرد خوبی دارد.
موتورولا MC75A HF
موتورولا از یك موبایل كامپیوتر NFC پرده برداری كرده است یك دستگاه هفت كاره كه تركیبی از ارتباطات تلفن همراه و قابلیت معامله امن بدون تماس را ارائه می كند.

نوشته توسط: مدیر سایت در تاریخ شنبه, 27 خرداد 1391 - 16:26


(3 امتیاز مثبت) (1 امتیاز منفی)
  • امتیاز دهی :
امتیاز مثبت برای این مورد ثبت شد.
امتیاز منفی برای این مورد ثبت شد.
بازدید : 6894
تگ ها : گوگل , سامسونگ , طراحی سایت , آندروئید , تلفن همراه , NFC , موتورولا , آندروید توكو , فناوری بی سیم , گوگل نكسوس

نظرات

نظری تا به حال داده نشده است!

شایان ذكر است كه ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد و فقط جهت اطلاع رسانی به شما برای نظراتی كه برای كامنت شما ارسال شده استفاده میگردد.

bolditalicunderline linkunlinkparagraphhrincreasedecrease
   

دانشنامه های مرتبط :: NFC چیست؟ و چه گوشی‌هایی دارای این فناوری می باشند؟